آرایشگاه ارکیده با مدیریت ملینا

مـــــــــد و زیـبـایــــــی


* موهاي زيبا نيازمند يك رژيم غذايي سرشار از پروتئين است. پس سعي كنيد در رژيم غذايي خود به قدر كافي از پروتئين هاي حيواني و گياهي مثل گوشت و مرغ و لبنيات بهره ببريد.

* هرگز موهايتان را بيش از حد نشوريد. در دستور مصرف برخي شامپوها ذكر شده است كه موهايتان را دوبار بشوييد. اما بايد بدانيد يك بار شستشو براي تمام انواع موها و براي زدودن چربي و كثيفي از روي موها كافي است .
* استفاده از محصولاتي مثل ژل، موس و كرم هاي مو، درخشندگي مو را از بين مي برد و موها را كدر مي كند. شما مي توانيد از يك شامپوي پاك كننده گياهي، هر دو هفته يك بار براي زدودن باقيمانده مواد آرايشي از موهايتان استفاده كنيد .
* استفاده از انواع نرم كننده ها و آب رسان ها بعد از شامپو براي مو ضروري است. چون موها در اثر استفاده از شامپوي تنها خشك و شكننده مي شوند اما به خاطر داشته باشيد كه نرم كننده را فقط به ساقه مو بماليد، نه به ريشه مو .
* موهاي رنگ كرده پس از مدتي درخشش و براقي خود را از دست مي دهند، بدين منظور استفاده از يك نرم كننده كه متناسب با رنگ موي شما باشد، هفته اي يك بار توصيه مي شود.
* شوره مو مشكل اغلب خانم هاست و اغلب هم به صورت فصلي بروز مي كند. راي حل اين مشكل علاوه بر استفاده از شامپوهاي ضد شوره معتبر، بايد از يك رژيم غذايي سالم مقوي و سرشار از پروتئين استفاده كنيد، چون شوره به علت تغذيه نامناسب ريشه موها توليد مي شود .
* هنگام شستشو در حمام، ريشه موها سست مي شوند و ريزش مو به راحتي صورت مي گيرد پس سعي نكنيد با شانه و برس به جان موهايتان بيفتيد. چون باعث كنده شدن مقدار زيادي مو خواهيد شد. مشكل شما با استفاده از مقدار كمي نرم كننده قابل حل است. با استفاده از نرم كننده، موهايتان به راحتي شانه مي شود و نيازي به برس كشيدن هاي سخت نيست .
* بعد از استفاده از نرم كننده ، موهايتان را با آب سرد آبكشي كنيد تا باقيمانده آن از سرتان پاك شود، در عين حال موهايتان نرم و براق باقي بماند .
* براي درخشندگي موها، متخصصين، آبكشي مو با سركه سيب به طور هفتگي را توصيه مي كنند. بدين صورت كه هفته اي يك بار موهايتان را پس از شستشو با شامپو با سركه سيب آبكشي كنيد، و سپس دوباره با شامپو بشوييد .
* موهاي وز و خشك را با شامپوها و نرم كننده هايي كه داراي ويتامين ٍE ، گياه آلو و راوپانتول هستند، بشوييد تا رطوبت آنها حفظ شود.
* براي باز كردن گره هاي مو از شانه هايي با دندانه هاي درشت استفاده كنيد. ابتدا قسمت پاييني مو را كمي شانه كنيد و به تدريج به ريشه مو برسيد. بدين شكل علاوه بر باز شدن گره ها به مو آسيبي نمي رسد.
* قبل از استفاده از بيگودي يا دستگاه هاي صاف كننده مو، حتماً مو را كاملاً خشك كنيد تا به مو آسيب نرسد.
* هرگز از درجه تند و گرم سشوار براي حالت دادن به مو استفاده نكنيد. هميشه از درجه متوسط آن استفاده كنيد و در انتها مقداري باد سرد به موهايتان بدهيد تا درخشندگي و حالت مو حفظ شود.
* اگر موهايتان چرب است، مي توانيد با گذاشتن كف شامپو به مدت چند دقيقه روي موها اين عارضه را در مدت زمان طولاني برطرف كنيد، استفاده از شامپوهاي مخصوص موي چرب نيز مناسب است. به ياد داشته باشيد موي چرب را نبايد بيشتر از دوبار در هفته بشوييد و در ضمن آب ولرم براي شستشوي موي چرب استفاده كنيد، نه آب داغ. .
* استفاده از سشوار به طور مداوم به موها آسيب جدي مي رساند، شما مي توانيد با اصلاح و كوتاه كردن نوك موها، هر ۶ تا ۸ هفته به موهايتان تازگي و شادابي را هديه كنيد.
* اغلب موهاي صاف و لخت زود چرب شده و حالت خود را از دست مي دهند. براي اين كه بتوانيد به طور موقت و تا حمام بعدي اين حالت را از بين ببريد، مقداري پودر بچه روي موها بپاشيد و سريع موها را شانه كنيد.
- از برس مويي براي شانه كردن موهايتان استفاده كنيد، چون نه به موهاي شما آسيب مي رساند و نه باعث تجمع چربي در ريشه مي شود و با استفاده از اين برس چربي به طور متوازن در تمام طول ساقه مو پخش مي شود.
- براي صاف كردن موها و جلوگيري از وز كردن مو هنگام سشوار، حتماً از دهانه سشوار استفاده كنيد، چون باعث مي شود كه باد گرم حقيقي به قسمت مورد نظر بخورد و ديگر قسمت ها را وز نكند.
- براي موهاي بسيار فر و وز، فرآورده هاي ضد وز به شكل لوسيون موسوم در بازار موجود است. مي توانيد قبل و بعد از سشوار، از اين لوسيون به موهايتان بماليد تا وز نكند.

نوشته شده در Tue 20 Oct 2009ساعت 3:4 PM توسط ملینا|

با اجراي چند تكنيك ساده از قبيل شست‌وشوي صورت با آب سرد، ماساژ برخي نقاط پيشاني، دور چشم و گونه و همچنين استفاده از چندين نوع ماسك گياهي ساده مي‌توان پس از سپري شدن يك روز پر استرس كاري، چهره شادابي داشت.
دكتر فرنوش شاكري، متخصص پوست، مو و زيبايي و كارشناس ماساژ درماني، در گفت‌وگو با خبرنگار
« بهداشت و درمان» ايسنا واحد علوم پزشكي ايران، گفت: نخستين عاملي كه باعث خسته به نظر رسيدن صورت در پايان روز مي‌شود، آلوده بودن صورت بر اثر تماس دائمي گرد و غبار هوا با چربي موجود در پوست صورت است. باكتري‌هايي كه در منافذ پوست زندگي مي‌كنند، گاهي به ترشح برخي سموم مي‌پردازند كه انباشته شدن آنها روي صورت در مدت زمان طولاني باعث كدر به نظر رسيدن پوست مي‌شود.
وي شست‌وشوي صورت با آب خنك و يك صابون گياهي مانند گل ختمي را در باز شدن رنگ چهره، تنظيم چربي پوست و انقباض مويرگ‌هاي صورت بسيار مفيد دانست و اظهار كرد: به محض پاك شدن سموم باكتري‌ها نه تنها ظاهر صورت بسيار شاداب‌تر مي‌شود بلكه خستگي فرد نيز تا حدودي برطرف خواهد شد.
اين متخصص پوست و مو راكد ماندن انرژي در نقاطي از صورت را از ديگر علل كدر شدن پوست عنوان كرد و توضيح داد: معمولا با ماساژ دادن آهسته قسمت خارجي چشم نزديك شقيقه، بالاترين نقطه پيشاني و قسمت برجسته روي گونه انرژي راكد در اين مناطق به جريان افتاده و خون به راحتي در مويرگ‌ها حركت مي‌كند؛ غالبا ديده شده است پس از چند دقيقه ماساژ چهره فرد گلگون مي‌شود و سردردهاي موضعي و مقطعي نيز برطرف مي شود.
دكتر شاكري افزود: با قرار دادن برش‌هاي نازك گوجه فرنگي روي پيشاني، گونه و چانه نه تنها مقادير فراواني ويتامين ث به پوست مي‌رسد بلكه لك‌هاي ايجاد شده در اثر مواجهه با نور خورشيد نيز تا حدودي كم رنگ مي‌شود.

وي در پايان ضمن تاكيد بر خودداري جدي از استعمال سيگار، الكل و مواد آرايشي نامرغوب و بهره بردن از خواب كافي را در حفظ طراوات و زيبايي چهره بسيار مهم تلقي كرد و گفت: با رعايت همين دستورات ساده نه تنها روند چروك افتادن پوست به تعويق مي‌افتد بلكه رنگ واقعي چهره نيز تا حد قابل توجهي حفظ مي‌شود.
لازم به يادآوري است اجراي كليه تكنيك‌هاي ياد شده به مردان شاغل نيز جهت حفظ سلامت پوست توصيه مي‌شود

نوشته شده در Tue 20 Oct 2009ساعت 3:0 PM توسط ملینا|

اگر چشمانتان را بیشتر دوست دارید، با خط چشم و ریمل با آنها بازی کنید مهمترین مشخصه ای که چهره شما باید در آن روز بزرگ داشته باشد چیست؟

شما باید به ویژگی هایی اهمیت بدهید که بیش از همه دوست دارید، در روز عروسی شما میخواهید خودتان باشید اما در زیباترین صورت ممکن.
اگر چشمانتان را بیشتر دوست دارید، با خط چشم و ریمل با آنها بازی کنید.
اگر لب هایتان برایتان مهم تر است، از سایه روشن یا رژ لب درخشان استفاده کنید.
هر آنچه که فکر میکنید شما را زیباتر جلوه می‌دهد به کار ببرید.
آخرین چیزی که شما می‌خواهید این است که احساس کنید تغییر بسیار بزرگی رخ داده و حتی شما تبدیل به شخص دیگری شده اید!

عروسان باید از چه شیوه های آرایشی استفاده کنند تا در عکسهایشان زیباتر شوند؟
از آنجاییکه فلاش عکاسی به سایه های صورتی نیروی بیشتر می‌بخشد، حتی مقداری زردی نیز به پوست شما می‌افزاید.
از اصلاح کننده رنگ برای پوشاندن حلقه های تیره زیر چشم (بخصوص اگر شب قبل درست نخوابیده اید و احتمالاً این حلقه ها در زیر چشمان شما افتاده است) استفاده کنید.
آرایشتان را با پودر ثابت کنید و مطمئن شوید که پوستتان مات شود تا در عکسها براق نیفتد. همینطور رژ لبی را انتخاب کنید که کمی از حد معمولی که استفاده می‌کنید روشن تر باشد. زیرا لبهای کمرنگ در عکس، محوتر به نظر می‌آیند.


عروس چطور می‌تواند مطمئن باشد آرایشش در تمام طول روز باقی می‌ماند؟
برای چشمان، استفاده از سایه ها و خط چشم با ماندگاری بالا و اتمام آن با سایه روشن روی استخوان زیر ابرو برای جلوه دادن به چشم مناسب است.
روی گونه هایتان از دو نوع رژ گونه استفاده کنید، اولی نوع خنثی که ازبرآمدگی گونه شروع شده و به سمت خط موهایتان می‌رود و دومی سایه ی روشنی که فقط روی برآمدگی گونه استفاده می‌شود. برای ماندگار رنگ لبهایتان نیز قبل از استفاده از رژ لب، دور لب را خط کشیده و حتی روی لب را نیز با مداد کاملا پر کنید.

چطور پوست صورت را در روز عروسی برنزه کنیم؟
اینکه شخصاً پوستتان را برنزه کنید، ایده خوبی است اما بهتر است این کار را دو هفته قبل از عروسی شروع کنید تا در روز جشن پوستتان نارنجی یا مصنوعی به نظر نیاید.
یک بار کامل از پوست لایه برداری کنید و به یاد داشته باشید که گردن و سینه نیز باید رنگی مشابه صورت داشته باشند.


چه رژیم آرایشی برای عروس ها مناسب است؟
رژیم آبی بسیار مناسب است، آب بسیار زیادی بنوشید تا تمام سموم از بدن و پوست شما خارج شود.
حتما از نرم کننده پوست استفاده کنید تا ملایمت پوست شما حفظ شود.
نوشته شده در Tue 20 Oct 2009ساعت 2:45 PM توسط ملینا|

آیا تا کنون به برچسب های روی مواد آرایشی دقت کرده اید,می دانید این برچسب ها نشان دهنده چیست؟و ماده آرایشی معتبر چگونه است؟


یك ماده آرایشی چه ضوابطی باید داشته باشد تا بتواند برچسب زده شود ؟
* با اجازه كنترل دارو ثبت شده باشد
*تولید كنندگان ، وارد كنندگان و كلیه فروشندگان بایدپروانه داشته باشند . سازندگان می بایست تمام تركیبات و اجزاء‌سازنده هر ماده آرایشی را قبل از اینكه بتواند ثبت شود اعلام كنند.
*محصولات می بایست تحت شرایط بهداشتی ساخته ، ذخیره و بسته بندی شوند.
*محصولات باید به نحوی برچسب زده شوند كه به مصرف كننده اجازه انتخاب آگاهانه بدهد

چه اطلاعاتی میبایست از طریق برچسب مواد آرایشی داده شود ؟
برچسب محصولات آرایشی می بایست شامل اطلاعات زیر باشد :
* نام محصول و عملكرد آن
* دستورالعمل استفاده محصول
* یك فهرست از تمام اجزاء‌سازنده محصول
* نام كشور سازنده
* نام و آدرس شركت مسئول برای محصول
* مقدار كمی محصول بر حسب اندازه گیری سیستم متریك
* شماره سری ساخت
* شماره پروانه ساخت (registration)
* هشدارهای و احتیاطات لازم برای حفظ ایمنی به هنگام استفاده از محصول
* بیان اعلام حضور اجزای سازنده وابسته گاو و خوك

چه زمانی ثبت مواد آرایشی اجرا می شود ( تكمیل می شود ) ؟
چه مدت طول می كشد تا به همه محصولات بازار پروانه داده شود ؟
ثبت مواد آرایشی از 1 فوریه 2002 در حال اجرا است و همه كارخانجات و وارد كنندگان ملزم بر واگذاری محصولاتشان برای ثبت در National pharmacetuical Bureau در یك مدت انتقالی دو ساله (تا 31 دسامبر 2003) به كارخانجات فرصت ثبت محصولاتشان داده شده است.
در این فرصت صنایع می توانند به بازاریابی محصولاتشان كه منتظر تایید محصولاتشان هستند ادامه بدهند.
به هر ترتیب : از شروع 1 ژانویه 2004 تمام محصولات آرایشی می بایست بر طبق مقررات، ثبت، بسته‌بندی و برچسب زده شوند و بر اساس مقررات مبنی بر ساخت و ذخیره

نوشته شده در Tue 20 Oct 2009ساعت 2:41 PM توسط ملینا|

نوشته شده در Tue 20 Oct 2009ساعت 1:30 AM توسط ملینا|

نوشته شده در Tue 20 Oct 2009ساعت 1:21 AM توسط ملینا|

اگر پوستتان چرب است " روزی یک بار به ارامی پوست صورتتان را با صابون غیر معطر بشویید...... به این شکل که صورت خود را با کف بپوشانید و ماساژ دهید تا صابون در منافذ پوست نفوذ کند و چربی های تجمع یافته و الودگی ها را از بین ببرد....

پوست صورت خود را ماساژ دهید چرا که این ماساژ باعث تخلیه چربی پوست می شود و از تجمع ان جلوگیری می کند.

همچنین ماساژ جریان خون را بهبود می بخشد... به یاد داشته باشید که پس از ماساژ صورت خود را با اب گرم بشویید.

از ترکاندن جوش ها خودداری کنید . جوش های چرکی را با فشار خالی نکنید.

موهایتان را حداقل دوبار در هفته با شامپو بشویید و اجازه ندهید که موهایتان روی صورت بیاید.

تعریق باعث جوش و اکنه می شود " پس از کار کردن به خصوص در هوای گرم و مرطوب یا زمان پختن غذا و ورزش " عرقتان را بشویید و در اسرع وقت چربی را از بدن و صورتتان پاک کنید...

از حوله های تمیز و خشک استفاده کنید " چرا که باکتری ها به سرعت در حوله های مرطوب رشد می کند.

خانم هایی که لوازم ارایشی خود را تعویض می کنند " ابتدا ان را روی دست خود ازمایش کنند تا مطمئن شوند که به ان حساسیت ندارند. همچنین برای ارایش کردن از مواد ارایشی روغنی و چرب استفاده نکنید " به ویژه اگر پوست چرب دارید باید از موادی استفاده کنید که فاقد چربی باشند . حتی کرم های ضد افتاب هم باید این چنین باشد.

نوشته شده در Tue 20 Oct 2009ساعت 1:20 AM توسط ملینا|

اول از همه اینکه، زیبایی همیشه از درون افراد نشات می گیرد.. بهترین راه برای زیبا شدن، طبیعی به نظر آمدن است اما ایده ها و راه هایی هم هست که به آن کمک می کند. لازم نیست برای زیبا دیده شدن حتماً چشمتان را در سایه و گونه هایتان را در رژگونه غرق کنید. این مقاله به شما نشان می دهد که چطور سایه ها و شکل های طبیعی صورتتان را زیباتر نشان دهید تا هم اعتماد به نفستان بالا رود و هم زیبایی طبیعی داشته باشید. اعتماد به نفس زیباترین ویژگی در دنیاست. اندامتان را صاف و سرتان را بالا نگه دارید چون این حالت احساسی در شما ایجاد میکند که بدانید که هستید، چه می خواهید و چطور باید از زندگی لذت ببرید.


مراحل

1. لبخند بزنید. اگر هر از گاهی لبخند بزنید، باعث می شود هم احساس بهتری نسبت به خودتان پیدا کنید و به دیگران این احساس مثبت را منتقل کنید. حتی می توانید جلوی آینه لبخند زدن را تمرین کنید. این می تواند شروع بسیار خوبی برای روزتان باشد و حال و هوایتان را بهتر کند. اما همیشه به یاد داشته باشید که برای تکمیل زیبایی لبخندتان باید دندانهایتان را خوب مسواک کنید.

2. مراقب پوستتان باشید. با یک کرم مرطوب کننده که SPF آن حداقل 15 باشد، پوستتان را پاکیزه و مرطوب نگه دارید. بیشتر از سه بار در هفته روی صورتتان لیف نکشید چون ممکن است پوستتان را اذیت کند مخصوصاً اگر روی پوستتان جوش داشته باشید. برای آنها که پوست مرطوب دارند، استفاده از ماسک می تواند به از بین بردن روغن اضافی پوست کمک کند. البته این ماسک ها را هم بیشتر از یکبار در هفته استفاده نکنید.

3. لایه برداری پوست، یعنی برداشتن لایه کهنه و مرده پوست، می تواند کمک کننده باشد. لایه برداری می تواند آسیب های ناشی از جوش و آکنه پوست را کاهش دهد اما اگر روی پوستتان جوش دارید، بهتر است که از متخصص پوست هم کمک بگیرید.

4. با کمتر کردن آرایش صورتتان، زیبایی طبیعی تابستانی را به پوستتان ببخشید. آرایش برای تقویت شکل و ترکیب صورت شماست نه برای پوشانیدن آن. برای چشمانتان حتماً از خط چشم استفاده کنید چون به چشمانتان شکل می دهد. برای روز از رنگ ها و سایه های جیغ استفاده نکنید اما استفاده از این رنگ ها برای شب اشکالی ندارد. اگر روی صورتتان جوش دارید، برای درمان آن از محصولاتی که پوستتان را بیش از حد خشک می کند استفاده نکنید.
- لباسهایی انتخاب کنید که اندامتان را متناسب تر نشان دهد. پوشیدن لباسهای خیلی لختی هم همیشه خوب نیست چون باعث می شود دیگران فکر زیاد خوبی درموردتان نکنند.
- می توانید لباسهایی انتخاب کنید که هم جذاب و در عین حال سنگین به نظر بیایید. یک شلوار جین یا دامن با یک بلوز زیبا بسیار متناسب به نظر خواهد آمد. البته دقت کنید که کفشهایتان هم حتماً باید با لباستان ست باشد.

5. با لوازم جانبی و زینتی ظاهرتان را چشمگیرتر کنید. اما دقت کنید که زیاد هم در این زمینه افراط نکنید. یک هدبند، تل یا گردن بند کافی است. یادتان باشد هرچه کمتر، بهتر.
- لباسهایی بخرید که اندامتان را لاغرتر و متناسب تر نشان دهد.

6. مراقب موهایتان باشید. به طور منظم موهایتان را کوپ کنید و همیشه دنبال مدل ها و رنگ هایی برای موهایتان باشید که به شکل صورت و نوع موهایتان بیاید.
- همیشه موهایتان را شانه کنید اما نه بیش از اندازه. مدل موی صاف و فر هر دو را برای خود امتحان کنید.
- اگر قصد رنگ کردن موهایتان را دارید، دقت کنید که رنگ مورد نظرتان حتماً به رنگ پوستتان بیاید. سعی کنید فقط تا یک تا دو سایه روشنتر یا تیره تر از رنگ طبیعی موهایتان پیش روید.

7. صاف بایستید. اینکار نشان می دهد که به خودتان احترام می گذارید و همه هم دنبالتان خواهند بود. علاوه بر این برآمدگی های اضافی بدنتان را هم کمتر نشان می دهد. طرز ایستادن و نشستن اهمیت زیادی دارد و می تواند به جذابیتتان اضافه کند.

8. اهمیت زیبایی درونتان را درک کنید. آدم های زیبا در دنیا زیاد هستند اما زیبایی خیلی متداول است. بعد از حرف زدن با چند نفر از آنها متوجه می شوید که این آدم ها زیاد هم زیبا نیستند. رفتار بد با دیگران ممکن است درون آنها را خیلی زشت هم نشان دهد و باعث شود دیگران دیگر اهمیت چندانی به زیبایی بیرونشان هم نشان ندهند.
- پس یادتان باشد اگر با دیگران بد رفتار کنید، همه آرایشهای دنیا هم نخواهد توانست زیبا نشانتان دهد.
- به خودتان و دیگران احترام بگذارید و خواهید دید که چه حس خوبی پیدا میکنید.

9. احساس خوبی نسبت به خودتان داشته باشید. وقتی حستان به خودتان خوب باشد، ظاهرتان هم خوب خواهد شد. پس اعتماد به نفس داشته باشید.
- مردم به سمت کسانیکه به خودشان احترام می گذارند جذب می شوند و با آنها راحت هستند. دوست داشتن و احترام گذاشتن به خودتان به معنی خودخواهی و خودبینی شما نیست. فقط به دیگران نشان می دهد که از ظاهر خودتان راضی و خوشحال هستید.
- خودتان باشید، با دیگران گرم و دوستانه برخورد کنید و احساس خوبی پیدا کنید. مطمئن باشید که خیلی زود همه این را متوجه می شوند.

10. اگر دوستانتان تحسینتان کردند، سعی نکنید آنها را منفی کنید، تحسین و تمجید اطرافیان را بپذیرید و از آن برای بالا بردن اعتماد به نفستان استفاده کنید. یک تشکر کردن مودبانه خیلی بهتر از پایین آوردن خودتان است.

نوشته شده در Tue 20 Oct 2009ساعت 1:17 AM توسط ملینا|


۱- مرحله اول زدن کرم نرم کننده و بعدش کرم پودره که بستگی به رنگ پوست و سازگاری با اون یه کرم پودر انتخاب و روی پوست می زنیم.

۲- بعد باید ابروها رو یک کم پر رنگتر کرد یا اینکه اگه جایی از ابرو نقص داره با مداد ابرو درستش کرد

اینم نتیجه نهایی سایه زدن هست. می بینید که اصلا از رنگهای تند و زننده استفاده نکرده و خیلی سایه ملایمی درآورده. هرچی از کنار پلک به سمت ابرو می رویم رنگ سایه کمرنگ تر میشود


۴- مرحله بعد ریمل و خط چشم مایع می زنیم.
برای خط زیر چشم بهتر است با مداد مشکی (یا رنگ مورد علاقمون) زیر چشم را بکشیم بهتر است موقع خط کشیدن بالا را نگاه کنیم. اگر آرایش ملایم میخواهید باید خط زیرین بیرون پلک و نزدیک به مژه ها باشد و اگر آرایش تندتر میخواهید باید خط زیرین دقیقا روی پلک داخلی چشم کشیده شود


۵- با برس روژگونه شروع به زدن روژگونه میکنیم اینکار باید با یک رنگ بسیار ملایم انجام شود
برای اینکه بهتر روژگونه بزنیم چند روش دارد ۱- بخندیم و روی قسمتی که برآمده میشود روژگونه بزنیم ۲- لپها را به داخل فرودهیم و روی قسمتهایی که برآمده میماند روژگونه بزنیم

۶- روژلب می زنیم


نوشته شده در Tue 20 Oct 2009ساعت 1:4 AM توسط ملینا|

گاهي آدم در كوچه و خيابان افرادي را مي‌بيند كه با ديدن آرايش آنها اولين چيزي كه به ذهنش مي‌رسد يا اين است كه طرف، آئينه‌اي دم دست نداشته و يا اينكه صورتش را با موم نقاشي اشتباه گرفته كه اينطور خود را <تابلو> كرده است! البته ما اصلاً قصد نداريم كه در مورد آثار اجتماعي و فرهنگي و… آرايش‌هاي غليظ و عجيب و غريب در اين صفحه صحبت كنيم و به هر حال از قديم گفته‌اند <هر سخن جايي و هر نكته مكاني دارد.> اما‌آرايش كردن نيز مثل هر كار ديگري ظرافت‌هاي خاص خود را مي‌طلبد كه بدون در نظر گرفتن آنها آرايش ممكن است فقط يك فاجعه بامزه باشد!

به‌طور قطع منظور همه آدم‌ها و به‌ويژه خانم‌ها از آرايش كردن، زيباتر شدن است اما اين هدف مسلماً با نقاشي كردن صورت بدست نمي‌آيد، بلكه آرايش بايد و طوري باشد كه زيبايي‌هاي صورت را بيشتر جلوه دهد و نقاط ضعفي را كه احتمالاً در صورت وجود دارند، محو كند.

بنابراين، اين تصور كه آرايش هر چه غليظ‌تر و پررنگ‌تر باشد زيباتر است، به‌طور كلي بي‌معني و اشتباه است. شما مي‌توانيد با رعايت نكات كوچكي در مورد نحوه استفاده ازلوازم آرايش ، به‌گونه‌اي ظاهر خود را زيباتر كنيد كه نه تنها زننده نباشد بلكه طبيعي هم جلوه كند و چهره شما راشبيه عروسكي‌هاي پلاستيكي نكند.


كرم پودر
كرم پودر معمولاً اولين ماده اي است كه خانم‌ها براي آرايش كردن استفاده مي‌كنند و اصطلاحاً به‌عنوان <زيرسازي و پايه آرايش> شناخته مي‌شود. رنگ كرم پودر مورد مصرف بايد كاملاً هماهنگ بارنگ صورت شما باشد و به هيچ‌وجه نبايد رنگ پوست را تغيير ندهد. مغاير بودن رنگ كرم پودر مورد مصرف باعث مي‌شود رنگ‌پوست صورت شما با رنگ پوست بقيه بدنتان تفاوت پيدا كند و دورنگه شويد!
براي انتخاب رنگ هماهنگ با پوست، بهتر است مقداري از كرم پودر را در امتداد خط فك‌وآرواره خود بماليد و رنگ آنرا در انعكاس نور طبيعي، مشاهده كنيد. در صورتي‌كه نتوانيد بين رنگ پوست اين قسمت از صورت و قسمت‌هاي ديگر چهره تفاوتي قائل شويد، شما رنگ صحيح را انتخاب كرده‌ايد ولي در صورت مشاهده تغيير رنگ پوست صورت،بايد انتخاب خود را تصحيح كنيد. البته به‌طور كلي اين قانون وجود دارد كه كرم پودرهاي بارنگ پايه زرد، بسيار طبيعي‌تر از رنگ‌هاي ديگر به نظر مي‌رسند و براي هر پوستي از معمولي گرفته تا تيره، با توجه به درجه رنگ كرم زيبا هستند. در مقابل، سعي كنيد از كرم‌پودري كه پايه رنگ آن، صورتي است استفاده نكنيد، چون با ماليدن اين كرم‌ها به پوست، به نظر مي‌رسد كه ماسك به صورت خود زده‌ايد و حالت بسيار مصنوعي دارد.‌


آرايش ابرو
براي آرايش اجزاي صورت از بالاترين قسمت، يعني ابروها شروع مي‌كنيم. اولين نكته اين است به‌طور كلي تاتو را توصيه نمي‌كنيم، هر چند اين روزها خيلي هم مد شده است. ‌حتي بهتر است از كشيدن مداد ابرو، در داخل ابروها نيز خودداري كنيد. درست است كه پررنگ‌تر بودن ابروها نسبت به ديگر اجزاي صورت باعث زيباتر شدن چهره مي‌شود، اما پررنگ‌بودن بيش از حد ابروها هم مصنوعي به‌نظر مي‌رسد و هم باعث مي‌شود چهره شما شبيه شخصيت‌هاي كارتوني شود. در تمام مراحل آرايش بايد توجه داشته باشيد نبايد اجزاي صورت به نحو غيرطبيعي آرايش شوند چون زيبايي آرايش، به محو بودن آن است. براي پر كردن ابروها بهتر است يك رنگ از سايه چشم خود را انتخاب كنيد كه هماهنگي بيشتري با رنگ طبيعي ابروهاي شما دارد.

يك برس ابرو را كه تا حدودي نوك آن نازك‌تر از ساير قسمت‌هايش چيده شده برداريد و به <سايه چشم> به مورد نظر بماليد. سپس با چند ضربه، اضافات پودر سايه را از برس تكانده و برس را با ضربات آرام، داخل ابروي خود بماليد. اين كار را از داخلي‌ترين گوشه ابرو (تاج ابرو) شروع كنيد و دقيقاً در امتداد خط طبيعي ابروي خود به سمت انتهاي آن برويد. اگر تمام مراحل آرايش خود را در نور طبيعي و روشنايي روز انجام دهيد نتيجه مطلوب‌تري نصيب شما مي‌شود.‌
آرايش پلك‌ها
اوليه نكته در مورد سايه چشم است.

آگهي

خيلي‌ از خانم‌ها براي صرفه‌جويي در وقت، از همان رژگونه خود براي سايه‌چشم استفاده مي‌كنند ولي اين كار اصلاً مناسب نيست، چون رنگ صورتي تيره‌اي كه در تركيب رژگونه‌ها به‌كار مي‌رود، براي اطراف چشم در نظر گرفته شده است و نه تنها زيبايي چنداني ايجاد نمي‌كند بلكه برعكس باعث ايجاد حالت خستگي چشم‌ها مي‌شود. اگر مي‌خواهيد آرايش ساده‌اي داشته باشيد و تنها از يك رنگ براي آرايش پلك‌هايتان استفاده كنيد، بهتر است از رنگ‌هايي مثل صورتي، قهوه‌اي سوخته و يارنگ بژ ( قهوه‌اي-‌خاكستري) استفاده كنيد، اين رنگ‌ها به برس زدن اندكي احتياج دارند و در كوتاه‌ترين زمان مي‌توانند زيبايي خاصي به پلك‌ها ببخشند.‌
خط چشم، دومين كاريست كه براي آرايش چشم‌ها انجام مي‌شود. كشيدن خط بر روي نيمي از پلك (بالا يا پايين) بهترين راه براي كوچك جلوه‌دادن چشم‌هاست كه معمولاً‌ با هدف كلي كشيدن خط چشم، مغايرت دارد. بنابراين براي درشت‌تر جلوه‌دادن چشم‌ها بهتر است از ابتداي خط رويش مژه‌ها تا انتها (بر روي پلك‌ بالا يا پايين و يا هر دو) خط كاملي بكشيد يعني دقيقاً‌ از داخلي‌ترين گوشه چشم تا خارجي‌ترين قسمت آنرا با خط چشم پوشش دهيد. هنگام استفاده از ريمل نيز ابتدا مژه‌هاي گوشه‌ داخلي چشم را ريمل بكشيد و بعد به سمت مژه‌هاي خارجي پيش برويد.‌


آرايش گونه‌ها
اگر مي‌خواهيد گونه‌هاي شما شبيه <خط عابر پياده> به نظر نرسد، بهتر است <رژگونه> را به صورت افقي در امتداد گونه نماليد. براي ماليدن رژگونه ابتدا لبخند بزنيد و بعد بر روي برجستگي‌هاي <سيب مانند> گونه‌ها، رژگونه را بر اين ترتيب بماليد: ابتدا برس رژگونه را به‌طور مايل به سمت خط رويش موهاي سر ببريد ودوباره برس را روي برجستگي‌ گونه‌ها پايين بياوريد تا هم اضافات رنگ از گونه جدا شود و هم رنگ اندكي پخش شود.‌
آرايش لب‌ها
براي آرايش لب‌ها، از رژ لبي استفاده كنيد كه خيلي پررنگ نباشد، و رنگ متوسط داشته باشد. خط لب را بعد از استفاده رژ لب، بكشيد. دقت كنيد كه خط لب خيلي پررنگ‌تر از رنگ رژلب نباشد. خط لب خيلي غليظ نه تنها <از مد ا فتاده> بلكه اصلاً هم زيبا نيست. براي اينكه رنگ خط لب شما زيبا و طبيعي باشد، از رنگي استفاده كنيد كه همرنگ و يا نهايتاً يك درجه تيره‌تر از رنگ رژلب شما باشد. در ضمن خط لب را دقيقاً روي خط طبيعي لب خود (خطي كه سطح صورت را از لب جدا مي‌كند) بكشيد و اگر لب‌هاي شما كوچك هستند از نقاشي كردن لب خودداري كنيد.

بهترين روش براي درشت‌تر كردن لب‌ها كوچك، استفاده از رژلب‌هايي با رنگ متوسط ( نه كم‌رنگ و نه پررنگ) و نيز استفاده از برق لب است. ‌
بهتر است بعد از كشيدن خط لب، با يك قلموي نازك، اندكي رنگ خط‌لب و رژ لب را با هم مخلوط كنيد تا هم، رنگ به صورت يكنواخت بر روي لب‌هاي شما پخش شود و هر رنگ رژ و خط لبتان با يكديگر چندان مغايرت نداشته باشند.‌
آرايش اجزاي صورت، در اينجا به پايان مي‌رسد اما ممكن است پوست برخي افراد داراي لك‌هايي باشد كه احتياج به محو كردن داشته باشد. در صورت وجود لك و يا حلقه سياه دور چشم، اين مرحله را بعد از استفاده كرم پودر بر روي پوست صورت انجام دهيد.
در بازار محوكننده‌هايي وجود دارند كه براي محو كردن حلقه‌تيره زير چشم استفاده مي‌شوند.

اين كرم‌ها بهتر است يكي‌-‌دو درجه روشن‌تر از رنگ پوست شما باشد. اين محصولا‌ت بيشتر براي كم‌رنگ كردن لكه‌هايي استفاده شود كه بيشتر جلب توجه مي‌كنند، اما راه بهتر براي محو كردن لكه‌هاي پوست، استفاده از همان كرم پودر رنگ پوست است. كرم پودر بايد به‌صورت غليظ‌تر استفاده شود تا در نهايت لكه‌ها نيز به رنگ طبيعي پوست در آيند. در ضمن بهتر است همواره از محوكننده و كرم پودر با <نشان (مارك) يكسان> استفاده كنيد چون در اين‌صورت امكان هماهنگ كردن آنها با يكديگر بسيار آسان‌تر خواهيد بود. بعد از پوشاندن لك‌ها توسط كرم‌پودر، سعي كنيد با ضربات آهسته انگشت خود بر روي پوست، تمام قسمت‌هاي پوست صورت را هم سطح كنيد تا برجستگي بر روي پوست شما نمايان نباشد. آرايش شما تمام شد، خسته نباشيد!

ایران سلامت

نوشته شده در Tue 20 Oct 2009ساعت 1:2 AM توسط ملینا|

پوست عضو بسيار مهمي است كه سطحي معادل 20 تا 22 هزار سانتيمتر مربع از سطح بدن را پوشش داده و وظايف مختلفي را به عهده دارد. از لحاظ زيبايي‌شناسي نيز پوست ناينگر حالات دروني فرد است.

پوست زيبا، صاف و با طراوت آيينه تمام نماي تندرستي است و فردي كه در نگهداري پوست خود از زمان جواني موفق باشدداراي ظاهري خوشايند خواهد بود. او از خود پرتوهاي نيروي حياتي و پاكيزگي مي‌تاباند.
متأسفانه به دليل افزايش روز افزون آلودگي محيط زيست، داشتن چنين تصوير ايده‌آلي مشكل به نظر مي‌رسد. آلودگي هوا، استرس و فشارهاي روحي، اقامت در اماكن بسيار گرم و استفاده از مواد شيميايي نامناسب باعث بيماري و خستگي پوست مي‌شوند و دقيقاً به همين دلايل پوست نمي‌تواند وظايف خود را به خوبي انجام دهد. به اين ترتيب انسان وارد چرخه‌اي معيوب و تكراري مي‌شود.
پوست داراي وظايفي از قبيل محافظت، تنظيم دما و تنظيم ترشحات در سطح بدن است و به علاوه همگام با كليه‌ها به دفع مايعات اضافي بدن كمك مي‌كند. تغيير و تبديل بسياري از مواد از طريق پوست انجام مي‌گيرد. پوست در بدن آنتي‌بادي ساخته، مركز حس لامسه بوده و انتهاي اعصابي كه ما را از خطرات و صدمات محيط آگاه مي‌كنند در آن قرار دارد. در ضمن سطح مناسبي را براي تبادل مواد بين داخل و خارج بدن فراهم مي‌كند

نوشته شده در Tue 20 Oct 2009ساعت 1:1 AM توسط ملینا|

براي صورت كشيده بهترين فرم ابرو، ابروي صاف و افقي است و بدترين فرم ابرو، ابروي زاويه‌دار با ارتفاع بلند و دم‌كوتاه است.

نوشته شده در Tue 20 Oct 2009ساعت 1:0 AM توسط ملینا|

------------------------------------------------------------------------------


گونه‌ها معمولا شانس خوبي ندارند و به‌عنوان يک عضو فراموش‌شده، اغلب مورد بي‌توجهي قرار مي‌گيرند.آويزان شدن پوست اطراف گونه مي‌تواند سن فرد را بيشتر جلوه دهد؛ بنابراين براي جلوگيري از اين اتفاق، ورزش‌هاي زير را به‌طور مرتب انجام دهيد تا گونه‌هايي برجسته و سفت داشته باشيد و به اين ترتيب، چهره شما جوان و شاداب باقي بماند.البته توصيه مي‌کنيم حين انجام اين نرمش‌ها تنها باشيد تا خدايي نکرده کسي فکر نکند که شما براي او شکلک درمي‌آوريد.- صاف بنشينيد و با لب‌هاي بسته و حالتي راحت، صورت‌تان رو به جلو باشد. با استفاده از عضلات گونه، لب‌هاي خود را به جلو و عقب ببريد(در واقع لب‌ها را غنچه کنيد و دوباره به حالت عادي برگرديد). حين انجام اين ورزش با استفاده از انگشت‌ها، از به‌کارگيري عضلات گونه مطمئن شويد.- لب‌ها را غنچه کنيد و تا 10 بشماريد، استراحت کنيد و دوباره اين حرکت را تا 10 بار انجام دهيد.- با لب‌هاي بسته، لبخند آرامي بزنيد و بعد سعي کنيد گونه‌ها را به سمت داخل دهان و دندان‌ها بکشيد.- براي انجام اين نرمش به آينه نگاه کنيد. لب بالاي تان را جمع کنيد؛ در واقع گوشه لب‌ها به سمت بالا باشد و حالا عضلات گونه را به سمت چشم‌ها حرکت دهيد. در اين مرحله سعي کنيد لب بالا، بيني‌تان را لمس کند. تا 10 بشماريد و در همين حالت بمانيد. استراحت كرده و بار ديگر نيز اين حرکت را تکرار کنيد.- مثل نرمش قبل، حين انجام اين نرمش هم به آينه نگاه کنيد. تا جايي که مي‌توانيد، لبخندي عريض و پهن بزنيد؛ درحالي که لب‌هايتان بسته بوده و گوشه دهان به سمت بالا برگشته است. سعي کنيد گوشه لب‌ها تا جايي که ممکن است به گوش‌هايتان نزديک شود؛ البته هرقدر دهان کوچک‌تري داشته باشيد، اين اتفاق غيرممکن‌تر است اما شما سعي کنيد اين اتفاق بيفتد، چون صرفا حرکت ماهيچه‌هاي گونه مهم است.- حالا بيني‌تان را چين بدهيد و در آينه، بالا رفتن و کشيده‌شدن ماهيچه‌‌هاي گونه را ببينيد. تا 5 بشماريد و بعد از استراحت کافي، 10 بار اين حرکت را تکرار کنيد.- لب‌ها و دندان‌ها را بسته نگه داريد و لب بالا را باد کنيد(درست مثل مواقعي که گونه‌ها را مثل بادکنک باد مي‌کنيم). همين حالت را حفظ کنيد و تا 10 بشماريد. حالا اين حالت بادکنکي را به گونه چپ منتقل کنيد و تا 10 بشماريد و بعد از آن هم به لب پايين و باز هم تا 10 بشماريد. در نهايت، اين بادکنک خودساخته را به گونه راست ببريد و براي آخرين‌بار تا 10 بشماريد.بعد از استراحت کافي، 5 بار ديگر نيز تمام اين مراحل را طي کنيد.

نوشته شده در Tue 20 Oct 2009ساعت 0:55 AM توسط ملینا|

فواید ماساژ صورت...
۱- بهبود حالت عضلات و پوست صورت. پوست نرمتر و با قوام تر می شود.
۲- ریلکس شدن عضلات صورت وچشمها.
۳- تسکین سر درد ها و دردهای ناحیه صورت. ۴- کاهش چین وچروک ریز و کم عمق پوست صورت.
۵- تحریک جریان خون.
۶-کاهش استرس و تنش. نکته:پیش از ماساژ صورت دستهای خود را با آب و صابون کاملا بشویید.
نکته:پیش از اقدام به ماساژ آرایش صورت خود را کاملا پاک کنید. نکته:چنانچه پوست صورت شما دچار آکنه و یا زخم است از ماساژ دادن صورت خودداری کنید. نکته:میتوانید در ماساژ صورت از روغنهای مخصوص نیز استفاده کنید. کف دستهای خود را به روغن آغشته کرده و به آرامی به صورت خود بمالید. (البته بغیر از ماساژ چشمها)
نکته:جهت کلی ماساژهای صورت میبایست مطابق زیر باشد.
۱- چـشمـان خـود را ببـنـدید و کف دستها را روی چشمها قرار دهید. به روی چشم هـا فشـار ملایمی وارد کرده و به آهستگی دستها را بردارید.
۲- شـست خـود را در وسـط چـانه قـرار دهـیـد و با حرکات چرخشی آن را ماساژ دهید.
۳- با کـف دستـها، یـکی بدنبال دیگری، روی پیشانی را از راس بینی تا خط رویش موها بکشید.

۴- از راس بیـنـی شـروع کرده، و از ابتدا تا انتهای ابروها را با انگشتان شست و اشاره نیشگون وار بکشید.
۵- زیـر استـخوانهای گـونه را با ملایمت با سوی بالا فشار دهید و بمدت ۳۰ ثانیه نگه دارید.
۶- انگشت اشاره و انـگشت میانی را دو طرف سوراخهای بینی قرار داده و در جهت زیر استخوان هــای گونه، سپس بالاتر تا گوشها بکشید و در انتها در ناحیه شقـیــقه ها یکحرکت دایره وار انجام دهید.
۷- نـوک سـه انـگشـت خود را بروی بخش فوقانی پیشانیقـرار داده و بـا کـمـی فشـار بـه سـمــت شقیقه ها و پایین
بکشید.
۸- انگشتان را روی نقطه شروع ابروها گذاشته و به سمت شقیقه ها بکشید.
۹- انـگشـت اشـاره را از وسط لبـها به سمت گوشه لبها و بالا بکشید و ۳۰ ثانیه نگه دارید.
۱۰- از چـانه شروع کنید و کف دستانتان روی استخوانهای گونه و خط فـک بـه سـمت شقیقه ها و گوش مالش دهید.
۱۱- نوک انگشتان سبابه را روی چانه قرار داده و به سمت بـالا تـا پـایـین استخوانهای گونه بالا بکشید و ۳۰ ثانیه نگه دارید.
ماساژ چشمها
۱- کف دست خود را به روی چشم هـا گـذاشـته و مطابق شکل با اعمال فشاری ملایم بصورت چرخشی آنـرا ماساژدهید.
۲- شـست و انـگشت اشـاره خـود را مــطـابق شـکل رویپلکهای پایین و بالا قرار داده و با ملایمت به مدت ۳۰ ثانیه ماساژ دهید. دراین ماساژ باید کره چشمها را نیز احساسکنید.
۳- دو انـگشـت خـود را در دو طرف کره چشم قرار داده و باحـرکات ملایم رو به بالا و پایین بدون اعمال فشار چشمهارا ماساژ دهید.
۴- با چشمان کاملا باز و یا نیمه بسته، انگشت اشاره را در قسمت راست چشم(راست) قرار داده و سپس چشم را بسمت راست بچرخانید و در مقابل فشار انگشت روی کره چشم اندکی مقاومت کنید. برای چشم چپ نیز عکس بالا عمل کنید. این تمرین را سمت گوشه های داخلی چشم نیز انجام دهید.
چند ماساژ ژاپنی بر پایه طب سوزنی
۱- بـا ضـربات ریتـمیک و نرم با برآمدگیهای انگشتان دست به سر خود ضربه وارد کنید.تاثیر: آرامش بخش، رفع اضطراب.
۲- بـا شست خود روی برآمدگی وسط بینی، میان دو ابرورا فشار داده و نگه دارید. سپس فشار را بردارید. این عمل را تکرار کنید.تاثیر: آرامش بخش، رفع بی خوابی.
۳- سر را میان دو دست قرار داده و با ملایمت فشار دهید.
شست هـا را نیـز در نـاحیه شقیقه ها با حرکت چرخشیحرکت داده ونفس عمیقی بکشید.
تاثیر: رفع تنش، ریلکس کردن عضلات.
۴- انـگشت اشاره را به طـور افقی زیر بینی قرار داده و به چپ و راست حرکت دهید. این کار را ۱۲ بار تکرار کنید.تاثیر: تنظیم متابولیسم و افزایش اعتماد بنفس


نوشته شده در Tue 20 Oct 2009ساعت 0:49 AM توسط ملینا|

خال های روی پوست از تجمع خوش خیم سلولهای ملانین ساز ( ملانوسیت ) در یک ناحیه بوجود می آید. و بسته به ملانین موجود در سلولها از بیرنگ تا کاملاْ تیره تقسیم میشود از نظر موقعیت قرار گرفتن خال در پوست سه نوع خال داریم:۱- جانکشنال یا سطحی : درست در بین اپی درم و درم قرار میگیرد و همسطح پوست است.۲- درمال یا عمقی : در عمق پوست یعنی در ناحیه درم قرار میگیرد.معمولاْ بیرنگ هستند و بصورت یک زائده هم رنگ پوست دیده میشوند و برجسته هستند.۳- کامپاند یا مخلوط : حد فاصل عمق و سطح میباشد. از نظر رنگ بسته به اینکه کدام قسمت بیشتر باشد ( بطرف درم یا اپی درم ) رنگهای گوناگونی میتواند داشته باشد.کک و مک : تجمع ملانین در سلولهای لایه های پوست ( اپی درم ) ایجاد میشود و نور آفتاب بخصوص اشعه ماوراء بنفش باعث تشدید آن میشود.لکه های تیره تا قهوه ای در نواحی در معرض آفتاب بخصوص پشت دستها با عنوانهای لک کبدی یا خورشیدی یا لک سنین بالا : این لکه ها نیز از تجمع ملانین بوجود می آیند و نور آفتاب باعث تشدید آنها میشود . بر خلاف اسم آن هیچ گونه مشکل کبدی در این افراد وجود ندارد و با افزایش سن بیشتر و اندازه آنها میتواند گسترده تر شود.درمان این نوع ضایعات پیگمانه متنوع است و شامل :۱- برداشتن خال بوسیله عمل جراحی ( احتمال ماندن خط عمل بصورت یک اسکار وجود دارد که بسته به نوع پوست میتواند ناچیز تا برجسته باشد. )۲- تراشیدن خال ( در مورد خالهای جانکشنال )۳- درمان با کرایو ( سرما درمانی ): در مورد خاهای جانکشنال - کک و مک - لکه های تیره پشت دستها.۴- لایه برداری ( در مورد کک و مک )۵- لیزرلیزر از خود دو نوع نور ساطع میکند که برای از بین بردن انواع ضایعات دارای ملانین موثر هستند. طول زمان پالس در این لیزر خیلی کوتاه در حد ۵ نانو ثانیه است. اساس درمانی این لیزر بوسیله حرارتی است که در یک نقطه خاص ایجاد میشود بدون اینکه بافتهای مجاور آسیب ببینند. نقطه هدف لیزر در از بین بردن ضایعات پیگمانه ملانین موجود در این ضایعات است و انرژی حرارتی ساطع شده از لیزر به ملانین برخورد میکند و سلولهای حاوی ملانین از بین رفته و ملانین آنها توسط سیستم ایمنی پاکسازی میشودیکی از مزایای این نوع لیزر زمان پالس خیلی کوتاه آن است . در موقع عمل بدلیل زمان پالس حرارتی کوتاه و زمان استراحت حرارتی طولانی باعث میشود که در یک نقطه معین حرارت سریعاْ بالا رود و باعث از بین بردن همان نقطه شود و بافتهای مجاور بدون آسیب بمانند.قبل از درمان با لیزر در ضایعات پیگمانه تشخیص قطعی باید صورت گیرد چون در بعضی موارد ملانوم بدخیم ( سرطان خال ) خود را بصورت یک خال نشان میدهد و در صورت عدم تشخیص قطعی میتواند برای بیمار مشکل ساز باشد. بعلاوه باید موقعیت ضایعه از نظر عمق ( درمال یا اپی درمال ) تعیین شود.هر دو نوع طول موج برای از بین بردن ضایعات پیگمانه مورد استفاده قرار می گیرند. نور سبز رنگ در طول موج ۵۳۲ نانومتر در درمان بیشتر ضایعات سطحی اپی درمال از قبیل: کک و مک و لکه های محدود پشت دست موثر است و نور مادون قرمز در طول موج ۱۰۶۴ نانومتر در ضایعات عمقی تر درمال از قبیل خالها موثرتر است.قبل از درمان باید از بیماران تاریخچه کامل از جمله حساسیت به رنگهای گرفته شود .بلا فاصله بعد از دزمان با لیزر در ناحیه لیزر شده باید از یخ بمدت ۵ تا ۱۰دقیقه هر ساعت برای باقیمانده روز استفاده کرد.از فردای روز عمل لیزر باید از یک آنتی بیوتیک موضعی روزی دو بار تا بهبودی کامل استفاده نمود.باید از خراشاندن یا هر نوع صدمه به محل لیزر شده تا بهبودی کامل اجتناب کرد.نباید بمدت دو ماه محل عمل در معرض مستقیم آفتاب قرار گیرد . در صورتی که محل عمل در معرض آفتاب است باید از ضد آفتاب با فاکتور محافظتی حد اقل ۳۰ استفاده کرد.بعد از برطرف شدن قرمزی محل لیزر ممکن است ضایعه پیگمانه دیده شود که به مرور زمان در طی۳ تا ۴ هفته کمرنگ میشود. درمان بعدی ۸ تا ۱۲ هفته دیگر انجام میگیرد.بنابراین براساس نوع خاله درمانهای متفاوتی وجود دارد ومیبایست بابررسی های انجام شده توسط پزشک درمان متناسب صورت گیرد.موفق باشید

نوشته شده در Tue 20 Oct 2009ساعت 0:45 AM توسط ملینا|

----------------------------------------------------------------------------

خشکي پوست به دلايل مختلفي با توجه به سن ،جنس،فصل وساير عواملايجاد ميگرددکه براي کاهش اين علايم ميتوانيد :مشکلات روحي واسترس در ايجاد ناراحتي هاي پوستي بي تاثير نيستند بنابراين اين عوامل را حتما کاهش دهيدوکرمهاي مرطوب کننده که مقداري نيز چرب هستند بخصوص بعد از شستن صورت واستحمام استفاده کرد در ضمن بهتر است از پن بجاي صابون براي شستشوي صورت استفاده گردد.پن ها برخلاف صابون حالت قليايي نداشته وآسيبي به پوست نميرسانند.از ضد افتاب در همه فصول استفاده نماييدودر صورتيکه با مواد حساسيت زا وآلرژي زا در تماس بوده ايد آنراشناسايي واز آن اجتناب نماييد.براي درمان پوست خشک لازم است بعضي از نکات را استفاده نماييد .از صابونهاي قوي و قليايي براي شستن پوست استفاده نکنيد . دفعات شستن پوست را با مواد شوينده کم کنيد و در مواردي که نياز به اين کار باشد از صابونهاي ملايم مانند صابون گليسيرينه و يا پن ايکتيان دوکري استفاده نماييد . در هنگام شستن از آب خيلي داغ استفاده نکنيد .براي جلوگيري از تاثر نور خورشيد از کرم ضد آفتاب متناسب با نوع پوست خود استفاده نماييد . شب ها مي توانيد از کرم هاي تغذيه کننده پوست که حاوي مواد چرب مي باشد مي توانيد استفاده کنيد . در طول روز نيز از مرطوب کننده هاي مخصوص پوست خشک استفاده نماييد . نيز مي توانيد از ترکيبات نرم کننده که حالت چربي دارند نيز استفاده نماييد. از رغن زيتون، ترکيبات حاوي گليسيرين و يا وازلين هم مي توانيد تا حدي که با آن احساس راحتي مي کنيد استفاده نماييد . اگر پوست خيلي خشکي داريد مي توانيد بعد از استحمام از ترکيبات نرم کننده استفاده نماييد.براي داشتن پوستي شاداب و سالم مهم ترين نکته اين است که فرد بايد از نظر غذايي از موادي که براي سلامت پوست لازم و ضرور ي است استفاده نمايد . استفاده از مواد طبيعي و سالم ، مصرف لبنيات ، ميوه و سبزيجات ، پرهيز از استفاده زياد از چربي ها و غذاهاي چرب و ورزش مي تواند در شادابي و سلامت پوست مؤثر باشد . کشيدن سيگار و يا زياد در معرض دود سيگار قرار گرفتن هم مي تواند براي پوست مضر باشد .از طرف ديگر لازم است بهداشت پوست به خوبي رعايت شود . شستشوي منظم با آب و صابون مي تواند در بهداشت پوست مفيد باشد . دفعات شستن پوست با صابون به نوع پوست بستگي دارد . نور آفتاب مي تواند سبب تيرگي پوست صورت شود . به همين دليل همه افراد لازم است براي حفاظت از پوست خود در مواقعي که در معرض نور آفتاب قرار دارند از ضد آفتاب استفاده کنند . استفاده از کلاه هم توصيه مي شود . با توجه به اينکه مدت اثر ترکيبات ضدآفتاب محدود است ، افرادي که براي مدت طولاني در برابر نور آفتاب قرار دارند لازم است که هر چند ساعت استفاده از ضد آفتاب را تکرار نمايند . نوع ضدآفتابي که هر فرد استفاده مي کند بايد متناسب با نوع پوست وي باشد .براي رفع خشکي وچرب نمودن پوست ميتوانيد ازکرم ايکتيان دست ويا بدن دوکري استفاده نماييد.ميتوانيد از کرم مرطوب کننده rich اون استفاده کنيد ويا ازمرطوب کنندهاي گلنيک (مرطوب قوي ويا مرطوب کننده عمقي)موفق باشيد

نوشته شده در Tue 20 Oct 2009ساعت 0:42 AM توسط ملینا|

اگرچه بیشتر خانم‌ها آرایش كردن را بلدند و اغلب اوقات، آرایش را خودشان انجام می‌دهند اما به هر حال در روش آرایش، اشتباه می‌كنند. هم اشتباهات و هم توصیه‌ها را بخوانید.
رنگ‌ها و جعبه‌های بزرگ و كوچك با بسته‌بندی‌های جالب در فروشگاه‌های عرضه لوازم آرایشی بهداشتی، این محصولات را به یكی از پرفروش ترین كالاها تبدیل كرده است. آرایش كردن راهی برای زیباتر شدن است و راه و روش خاص خودش را دارد تا به زیبایی‌ طبیعی چهره لطمه‌ای وارد نسازد.
● خطای انتخاب
اگر میل دارید یكی از لوازم آرایشی راخریداری كنید، به‌دنبال مارك‌های جدید و ناشناخته نباشید بلكه بهترین روش كه دردسرهای كمتری نیز دارد این است كه مارك‌ها و انواعی را انتخاب كنید كه دیگران آنها را امتحان كرده‌اند و از آن محصولات راضی بوده‌اند. حتما قبل از استفاده از این محصولات آن را روی بخش كوچكی از پوست‌تان امتحان كنید تا به آن آلرژی نداشته باشید.
● خطای سفر
بسیاری از بانوان لوازم آرایشی و بهداشتی را كه در منزل استفاده می‌كنند، همراه خود در كیف دستی به خارج از منزل و یا حتی مسافرت می‌برند ولی بهترین كار این است كه شما لوازم خود را دو دسته كنید. بخشی از وسایل را كه جعبه‌های بزرگ‌تری دارند مثل سایه‌های ۲۴ تایی یا ۳۶ تایی، شیشه‌های عطر بزرگ، موس، ژل و... را برای استفاده در منزل قرار دهید و كیف كوچكی با لوازم ابتدایی برای بردن به خارج از منزل تدارك ببینید.
● خطای روز
لوازم و مواد آرایشی را برای روز استفاده كنید كه دوام كافی روی پوست‌تان داشته باشند و شما مجبور نشوید دایما آنها را تجدید كنید. فراموش نكنید كه آرایش روز باید بسیار سبك و كم‌رنگ باشد، در غیر این صورت به شكل عروسك‌های نمایشی در خواهید آمد. برای پشت چشم از سایه‌های روشن و محو استفاده كنید. رژ‌لب‌های كم‌رنگ برای روز بهترین و طبیعی‌ترین جلوه را به چهره شما می‌بخشند. ریمل‌های ضد آب و رژلب‌های مات بهترین دوام را در آرایش شما خواهند داشت.
● خطای تعریق
برای حل مشكل پوست‌هایی كه عرق می‌كنند. باید از مواد و محصولات ضد عرق كه حاوی درصد بیشتری از نمك‌های آلومینیم هستند، استفاده كرد. می‌توان از این محصولات به ویژه برای پوشاندن گردن استفاده كرد.
●خطای لوسیون
شما می‌توانید برای شستشو و مراقبت از پوست‌تان از لوسیون‌هایی با ph ۵/‌۵ استفاده كنید. این لوسیون‌ها برای پوست‌های خشك و حساس بهترین جواب را می‌دهند. لوسیون‌هایی كه دارای تركیب شیمیایی پنتانتریول هستند، برای برداشتن و جذب باكتری‌هایی كه موجب جوش‌های پوستی و سایر ضایعات پوستی می‌شوند، مناسب‌اند. اگر پوست شما دچار خارش شده است، لوسیون‌هایی را برگزینید كه حاوی تركیب شیمیایی پولی‌دكانول باشند.
● خطای دئودورانت
در صورتی كه به تازگی اصلاح و از تیغ استفاده كرده‌اید یا پوستی بسیار حساس دارید، باید در انتخاب دئودورانت مناسب دقت كنید. بهترین دئودورانت برای شما دئودورانتی است كه بدون الكل باشد یا حداقل مقدار بسیار اندكی الكل در تركیب شیمیایی آن به كار رفته باشد، در این غیر این صورت دچار خارش و حساسیت خواهید شد.
● خطای رنگ
یكی از بزرگ‌ترین اشتباهاتی كه بانوان در آرایش می‌كنند، انتخاب فوندیشن نامناسب برای پوست‌شان است، به همین علت، صورت بعضی‌ها بسیار طبیعی و شاداب به نظر می‌آید و برخی دیگر از خانم‌ها مثل این است كه یك ماسك بر چهر‌ه‌شان زده‌اند. به طور كلی رنگ پوست بیشتر بانوان یك ته زمینه زردرنگ دارد و این ته‌رنگ پوست در بانوان آسیایی، آمریكای لاتین و برخی از مناطق آفریقا دیده می‌شود. بنابراین برای اینكه پوست‌شان طبیعی‌تر به نظر بیاید، باید فوندیشنی را انتخاب كنند كه یك ته رنگ زرد داشته باشد. بیشتر فوندیشن‌های موجود در بازار، ته رنگ نارنجی یا صورتی رنگ دارند. به همین دلیل بانوانی كه این رنگ فوندیشن‌ها را استفاده می‌كنند، صورتی مصنوعی پیدا می‌كنند.
● خطای شستشو
پوست، پیش‌زمینه یك آرایش است و شادابی و سلامت پوست اولین شاخص یك چهره زیبا است. برای اینكه لوازم و مواد آرایشی بهتر روی صورت شما بنشینند، پوست شما باید سالم و صاف و بدون چین و چروك و جوش باشد. در پایان هر روز صورت‌تان را با صابون ملایم و آب ولرم بشویید. غذاهای چرب و سرخ كردنی، سلامت پوست شما را تهدید می‌كنند.
● خطای تثبیت
مشكل بسیاری از بانوان این است كه پوست بسیار چربی دارند و لحظاتی پس از اینكه آرایش چهره‌شان تمام شد، مواد آرایشی روی پوست آنها راه می‌افتد. راه حل این مشكل، استفاده از یك پودر سبك روی كل آرایش صورت است كه آرایش را در محل خود تثبیت می‌كند. اگر شما به‌ویژه در مناطقی كه آب و هوا گرم است زندگی می‌كنید یا مجبورید در یك مهمانی یا عروسی در هوای گرم ساعاتی را بگذرانید، لازم است حتما آرایش را با پودر، روی پوست‌تان تثبیت كنید.
● خطای تقارن
اگر لب‌های شما شكل متقارن ندارد، به آسانی می‌توانید با استفاده از رژ لب این مشكل را حل كنید. فقط كافی است رژ لب‌هایی را انتخاب كنید كه رنگ روشن‌تر و براق‌تری داشته باشند چون در این صورت، شما با استفاده از آرایش اصلاحی، نقایص صورت‌تان را پنهان كرده‌اید. این رژلب‌ها، لب‌های شما را پرتر نشان می‌دهند. برای اینكه دندان‌هایتان را رنگی نكند، انگشتان را در در دهان‌تان قرار دهید و در همین حالت لب‌هایتان را روی هم بگذارید، رنگ اضافی رژ لب به انگشتان خواهد چسبید. برای اینكه لب‌هایتان خشك و ترك‌خورده به نظر نرسند، می‌توانید پیش از استفاده از رژ لب، مقداری ویتامین e‌ روی لب‌تان بمالید. اگر سن‌تان بالای ۴۰ است، از رژ لب‌های مات استفاده نكنید بلكه به جای آن رژ لب‌های براق را همراه خط لب به كار ببرید تا افتادگی و جمع‌شدگی لب‌هایتان كمتر به نظر بیاید. برای پاك‌كردن لك رژ لب از روی لباس‌تان، از گلیسیرین استفاده كنید و سپس لباس‌تان را بشویید. برای اینكه لب‌هایتان را با استفاده از خط لب، آرایش كنید، باید ابتدا رژ لب و پس از آن، خط لب را دور لب‌هایتان بكشید. هیچ‌گاه از رژ لب و خط لبی كه با هم تفاوت رنگ زیادی دارند، استفاده نكنید چون جلوه زیبایی نخواهد داشت.
● خطای فرچه
نخستین اشتباه رایج برای استفاده از رژگونه استفاده از رنگ‌های تند است. فراموش نكنیدكه همیشه یك ته رنگ، زیباتر و طبیعی‌تر جلوه می‌كند. رژ‌گونه را در امتداد استخوان گونه‌تان به كار ببرید. محل شروع آن باید خط رویش مو در كنار گوشتان باشد. برای اینكه گونه‌هایتان برجسته‌تر به نظر بیایند، باید از یك پودر روشن در زیر استخوان گونه‌تان استفاده كنید. رنگی را برای رژگونه انتخاب كنید كه ته رنگ قرمز زیادی نداشته باشد چون در این صورت، چهره شما بسیار آفتاب‌سوخته به نظر خواهد رسید. قبل از استفاده از فرچه مخصوص رژگونه، آن را حتما تمیز كنید و اضافات رژگونه را از لابه‌لای موهای آن بتكانید. برای پخش رژگونه، روی استخوان گونه، از حركت‌های نیمه هلالی فرچه روی استخوان گونه استفاده كنید. فراموش نكنید كه شما نباید رژگونه را تا نزدیكی پره‌های بینی پخش كنید. برای آرایش روز از مقدار بسیار كمی رژگونه استفاده كنید چون چربی روی پوست شما رنگ را به خود گرفته و آن را شدیدتر نشان می‌دهد.

نوشته شده در Tue 20 Oct 2009ساعت 0:38 AM توسط ملینا|

------------------------------------------------------------------------------

هرگز در آب داغ به مدت طولاني حمام نکنيد. اگر پوست حساسي داريد و يا مويرگ هاي پوستتان به چشم مي خورد، هرگز با آب داغ حمام نکنيد. حرارت آب بايد کمي پيش از حرارت بدنتان باشد تا به پوست لطمه اي نخورد. اگر مي خواهيد استراحت کنيد و آرامش بيابيد، به مدت 15 دقيقه در وان آب نيم گرم دراز بکشيد، چشم هايتان را ببنديد و دو حلقه ي خيار روي آن ها بگذاريد. اگر از گياهان براي لطافت و پاکيزگي پوست استفاده مي کنيد، هرگز گياه مورد نظر را در وان نريزيد؛ زيرا پس از حمام گرفتن، ناگزير خواهيد بود مدتي وقت صرف کنيد تا مقدار گياهي را که به بدنتان چسبيده است، جدا کنيد و بشوييد. براي استفاده از گياهان بهتر است گياه مورد نظر را در کيسه اي نخي بريزيد و در آب وان قرار دهيد. به اي خود گياه، مي توانيد از عصاره يا آب آن استفاده کنيد. در اين صورت، عصاره ي گياه يا آب آن را به آب وان بيفزاييد. بسياري از گياهان مي توانند براي پوست مفيد باشند. مي توانيد از اين نوع گياهان در حمام استفاده کنيد. بهترين گياه از اين دسته گل بابونه است. مي توانيد گل بابونه را به صورت خشک يا تازه مورد استفاده قرار دهيد. اين گياه پاک کننده ي پوست است و به آن لطافت مي بخشد. از گل بابونه براي رنگ کردن موها هم استفاده مي شود.

نوشته شده در Tue 20 Oct 2009ساعت 0:37 AM توسط ملینا|

براى رفع چين پيشانى و خطوط ميان دو ابرو انگشت سبابه دست راست و چپ را در قسمت ميانى ابرو قرار داده و به سمت محل رويش موها بكشيد. اين عمل را هرچه بيشتر در طول روز انجام دهيد، نتيجه بهترى خواهيد

نوشته شده در Tue 20 Oct 2009ساعت 0:36 AM توسط ملینا|

پوست اطراف چشم نازك‌ترین پوستی است كه در بدن وجود دارد و به همین دلیل بسیار آسیب‌پذیر است و در مقابل تحریك‌ها به سرعت واكنش نشان می‌دهد.

حلقه‌های سیاهی كه گاهی اطراف چشم مشاهده می كنیم، در واقع مویرگ‌های خونی هستند كه هاله‌ای سیاه رنگ به وجود می‌آورند.


علل این سیاهی:

به گفته پزشكان، آلرژی و ناراحتی‌های كلیه می‌تواند از جمله دلایل تیره‌تر‌شدن این حلقه‌ها باشد.

البته كمبود ویتامین K ، آهن و آنتی‌اكسیدان‌ها و نیز بی‌خوابی از دیگر عوامل شایع در ایجاد این حلقه‌هاست و هرچه سن بالاتر رود با توجه به نازك‌ترشدن پوست، حلقه‌های دور چشم تیره‌تر می‌شوند

راه های رفع سیاهی:

كارشناسان توصیه می‌كنند كه 7 تا 9 ساعت خواب شبانه و تغذیه سالم سرشار از میوه و سبزیجات تا حدود زیادی از ایجاد حلقه سیاه دور چشم جلوگیری می‌كند.

همچنین در صورتی كه شب، هنگام خواب یك دستمال یا حوله مرطوب روی چشم ها قرار داده شود، تاثیر شگفت‌انگیز آن پس از بیدارشدن از خواب قابل مشاهده است.

گفته می‌شود كه گلابی و اسفناج هم در درمان این حلقه‌ها مفیدند.

برخی پزشكان مالیدن روغن بادام به اطراف چشم ها در دو نوبت صبح و بعد‌ از ظهر را توصیه می‌كنند.

خیار حلقه حلقه شده و چای كیسه‌ای خنك هم می‌تواند پف و كبودی اطراف چشم‌ها را برطرف كند.

جای تردیدی وجود ندارد كه پرهیز از استعمال سیگار نیز نه تنها به نفع سلامتی بدن است، بلكه مانع از آن می‌شود كه مویرگ های اطراف چشم تیره‌تر به نظر برسند

نوشته شده در Tue 20 Oct 2009ساعت 0:32 AM توسط ملینا|

برای فهمیدن این كه چگونه یك خط چشم را به صورت حرفه ای استفاده كنید اول تصمیم بگیرید كه از میان انواع مختلف خط چشم كدام بهتر به پوست شما می‌آید

برای فهمیدن این كه چگونه یك خط چشم را به صورت حرفه ای استفاده كنید اول تصمیم بگیرید كه از میان انواع مختلف خط چشم كدام بهتر به پوست شما می‌آید و قابل استفاده است، سپس فكر كنید به اینكه چه رنگ‌هایی چهره تان را در روز و شب بهتر می‌كند.

انواع خط چشم

خط چشم انواع گوناگونی دارد:
با مداد كشیدن، خط چشم مایع، نمد مالی كردن با یك وسیله نوك تیز، قالب خط چشم مداد ابرو. هر كدام از آن‌ها مزایایی دارند. همه آن‌ها اولویت دارند بر دیگری. هر نوع از خط چشم‌ها نحوه استفاده ی مخصوص به خود را دارد. بنابراین شما باید آن گونه ای را انتخاب كنید كه توانایی استفاده از آن را داشته باشید.

مداد:

استفاده از این نوع خط چشم عادی است و شكلی مردمی دارد. بیشتر زن‌ها استفاده از مداد نرم برای خط چشم بهتر از استفاده از مداد‌های خشن و سخت می‌دانند مداد‌های گران قیمت معمولا نرم و ملایم‌اند و به راحتی با یك اسفنج پاك می‌شوند.
البته ممكن است خط چشم‌های موجود در محل زندگی شما از خط چشم‌های خوب و گران قیمت نباشد اما مطمئنا نرم هستند و با یك پارچه كتون و صابون پاك می‌شوند.

خط چشم مایع:

خط چشم‌های مایع از همه ی انواع خط چشم‌ها خشن تر و خطرناك تر‌اند. این خط چشم‌ها دست‌های محكم و توانایی و مهارت زیادی می‌خواهد بنا براین مهارت و توانایی زیادی می‌خواهد و باید به خوبی تمرین كنید تا نتیجه مورد دلخوه را به دست آورید.
زمانی كه از خط چشم مایع استفاده می‌كنید باید آن را سفت تر از یك مداد بگیرید. این نوع خط چشم برای شب خوب است و مناسب به نظر می‌آید. اگر چه استفاده از خط چشم مایع سخت است اما تعداد زیادی از زنان از این نوع خط چشم برای دور چشمشان استفاده می‌كنند.

قلم خط چشم:

قلم خط چشم و مداد مومی از بهترین كالا‌هایی‌اند كه عرضه شده‌اند. هر دوی آن‌ها چشم گیر تر از مداد به نظر می‌رسند و استفاده آن‌ها از خط چشم مایع راحت تر است. اگر شما یك خط چشم اساسی می‌خواهید بهتر است از قلم یا مداد مومی استفاده كنید.

قالب خط چشم:
قالب خط چشم در اصل برای هنرمندان حرفه ای است و دارای استحكام و به صورت چسبیدن به چشم استفاده می‌شود. در حقیقت شما می‌توانید رنگ خط چشمتان را برای هر یك از دو چشمتان عوض كنید.

چگونگی انتخاب رنگ خط چشم
رنگ سیاه برای خط چشم به همه زنان می‌آید و و بیشتر زنان به رنگ چشم سیاه تمایل دارند. در حقیقت رنگ سیاه، رنگی محكم و قوی برای پوست است. رنگ زغال چوب یا قهوه ای رنگی نرم و ملایم به نظر می‌رسد كه بیشتر زنان در آرایش روز از آن استفاده می‌كنند و اگر پوست و مویی بلوند یا طلایی دارید این یك رنگ مناسب برای شما است. از استفاده كردن از بعضی رنگ‌های روشن برای خط چشم در شب نهراسید. رنگ ارغوانی، سبز و حتی قرمز در شب ، خط چشمی قابل توجه برای شما می‌سازد. زمانی كه شما به باشگاه یا كلوپ می‌روید سعی كنید یكی از این رنگ‌ها را استفاده كنید تا خنده دار تر و جالب تر به نظر برسید. همچنین می‌توانید از خط چشم یا نقره ای در شب استفاده كنید. به علاوه یك قسمت از جط چشم را در گوشه‌ها برای زمانی كه پلك‌های شما خسته می‌شود بلند تر و دراز تر بكشید.

بهترین راه برای استفاده از خط چشم

استفاده از خط‌های كوتاه بهتر است از كشیدن یك خط سخت است كه به چشم‌ها آسیب می‌رساند. با یك دست پلكتان را محكم نگه داشته و با دست دیگر به آسانی شروع به كشیدن خط كنید. از وسط پلك چشمتان به سمت گوشه‌های بیرون است. برای ایجاد یك خط چشم با دوام و بلند مداد را در سراسر چشم حركت داده و به پلك بچسبانید.
اگر تصمیم به استفاده از خط چشم درونی دارید از مداد یا مداد مومی استفاده نكنید چون باعث تحریك چشم و عفونت به وسیله ی میكروب‌های موجود در دستان می‌شود، برای این نوع خط چشم بهتر است از خط چشم‌های مایع استفاده كنید.

به چشم‌های گربه نگاه كنید، خط چشم‌های او كمی ارز چشمش به سمت بیرون كسیده و به طرف بالا تغییر جهت داده. این نوع خط چشم نسبت به خط چشم مایع نسبت به خط مایع كمتر چشم گیر است و بیشتر مناسب استفاده در روز است.

شما ضعف چشمانتان را با5 حیله می‌توانید بپوشانید. این 5 نوع خط چشم برای مردم عادی محرمانه است:
- اگر چشمان شما نسبت به هم بسته هستند خط چشمتان را از گوشه داخلی شروع كنید و آن را به سمت گوشه‌های بیرونی چشمتان ادامه دهید.

- اگر چشمان شما خیلی پهن هستند، خط چشمتان را از گوشه داخلی پلك شروع كرده و از ریمل برای مژه‌ها استفاده كنید.

- اگر چشمتان گود است، مژه‌ها خود را بسته نگه داشته و در صورت ممكن خط نازك بكشید.

- چشمان كوچك زمانی بزرگ به نظر می‌رسد كه خط چشم راكمی به سمت بیرون چشم ادامه دهید.

- برای چشمان گرد خط چشم‌ها را مقداری از پلك‌ها به سمت بیرون ادامه دهید.

- اگر شما چشم‌های برآمده یا پف كرده دارید از خط چشم‌های درونی استفاده كنید چون در غیر این صورت خط چشم زیر چشم به نظر می‌آید و چشم برامدگی بیشتری پیدا می‌كند.

- چشم‌های پژمرده برای این كه صاف به نظر برسد باید از خط چشم اوریب استفاده كنید.

- در چشم‌های پیر قسمت بیرونی چشم ضخیم تر به نظر می‌رسد و برای كشیدن خط چشم از برس یا اسفنج استفاده كنید.

- اگر شما چشم‌های بادامی و مناسب دارید كه به چهره تان می‌آید باید در كشیدن خط چشم مهارت زیادی داشته باشید تا خنده دار به نظر نرسید.


نوشته شده در Tue 20 Oct 2009ساعت 0:30 AM توسط ملینا|

تیتر : چگونه ابروهايي پرپشت داشته باشيم.
خلاصه : تا به حال زیاد در مورد ابروها صحبت کرده‌ایم اما یکی از مشکلاتی که عده‌ای از خانم‌ها با آن روبه‌رو هستند، رشد نکردن ابروها یا کم‌پشت‌شدن آنهاست.
متن کل خبر :
این اتفاق ممکن است در پی نازک‌کردن (حتی بعد از یک‌بار) یا تراشیدن ابرو (که این روزها سالن‌های زیبایی با انجام این کار برای عروس خانم‌ها، ابروهایی بدون عیب و خوش‌مدل نقاشی می‌کنند) بیفتد.
حتی اگر فقط قصد دارید ابروهایی پرپشت و قوی داشته باشید، می‌توانید این مطلب را بخوانید. این هفته می‌خواهیم به راه‌های پرورش ابرو بپردازیم.
حتما می‌دانید که وظیفه اصلی ابروها، ایجاد سد است؛ سدی برای جذب رطوبت که ممکن است به شکل عرق شور و باران داخل چشم‌ها برود و نیز سدی در برابر تابش مستقیم نور.
لبته نقش ابروها در ارتباط برقرارکردن و بیان احساسات نیز انکارکردنی نیست.
بدون درنظرگرفتن هدف شما از تقویت و رشد مجدد ابروها، باید بدانید که اصولا رشد ابروها آهسته صورت می‌گیرد و ابروهای طبیعی معمولا بعد از ۶ تا ۸ هفته به اندازه اصلی خود می‌رسند و در طول این مدت فرد، ظاهری به شدت آشفته و نامرتب پیدا می‌کند!
مطالعه نکات زیر کمک می‌کند تا به رشد ابروهای خود سرعت ببخشید و علاوه بر آن، با پرشدن مجدد ابروها، همچنان خوش‌قیافه بمانید!
قدم اول) موهای ابرو، سراسر پروتئین هستند.اگر احساس می‌کنید که دچار کمبود پروتئین یا سایر ویتامین‌های ضروری هستید، برای رشد طبیعی موهای آن، نیاز به ذخیره مجدد این ویتامین‌ها دارید.ویتامین‌های C،B،A و E همگی در رشد ابروها مؤثرند. قرص‌های فولیک‌اسید نیز به فولیکول‌های مو کمک می‌کنند.
قدم دوم) موهای ابرو را با یک برس ارزان‌قیمت ابرو، به مدت ۲ دقیقه، شانه کنید. شانه کردن موهای ابرو باید در جهت رشد آنها، به سمت بالا و خارج صورت باشد؛ این کار باعث تقویت ناحیه ابرو و تسریع در رشد موها می‌شود.
قدم سوم) یک ماده تقویت‌کننده ابرو (از نوع استاندارد آن، مثلا مادهRogaine ) از داروخانه تهیه کنید و مقداری از آن را روی ابروها بمالید. مراقب باشید که داخل چشمتان نرود. این ماده را روزی ۲بار- یا طبق دستورالعمل درج شده روی آن- روی ابروها بمالید تا کاملا پر شوند.Rogaine باعث می‌شود ابروها سریع‌تر رشد کنند و زمان ۶ الی ۸ هفته‌ را به ۲ هفته کاهش می‌دهد.
در طول مدت استفاده از Rogaine و رشد موهای ابرو، میزان استفاده از این ماده را به تدریج کاهش دهید تا به ۲ بار در هفته برسد و با وجود رشد ابروها تا اندازه دلخواه، مصرف این مقدار Rogaine را تا یک ماه ادامه دهید. بعد از یک ماه، می‌توانید با توجه به نتیجه کار، مصرف این ماده را ادامه دهید یا آن را متوقف کنید.
قدم چهارم) اگر کم‌پشتی ابروهای شما فقط مختص به نواحی خاصی از آن است، موقتا از مداد ابرو استفاده کنید. بهتر است فواصل خالی بین موهای ابرو را با کشیدن خط‌های کوتاه و درهم پر کنید تا اینکه یک خط ممتد و پر‌رنگ بکشید.
در مورد رنگ مداد ابرو و ابروهایتان نیز دقت کنید. درنهایت، روی ابروها را با سیلر ابرو (ماده‌ای برای ثابت‌کردن حالت و رنگ ابروها) اسپری کنید.
قدم پنجم) اگر – دور از جان شما- موهای ابروان‌تان بر اثر شیمی‌درمانی یا دیگر فرایندهای درمانی ریخته‌اند، با مداد ابرو برای خودتان ابرو بکشید. البته دقت کنید که چندان مصنوعی به نظر نرسند.
استفاده از سیلر ابرو کمک می‌کند تا ابروها در طول روز، پاک نشوند. تاتوهای موقت نیز برای این کار مناسب‌اند، به شرطی که مدل ابروی خودتان را بکشید تا چهره‌ شما مثل عروسک‌ها مصنوعی نشود.
البته اگر کم‌پشتی ابروهایتان ارثی است، برای شما تاتوی موقت نیز مناسب است. استفاده از ابروهای مصنوعی نیز گزینه‌ مناسبی است که برای این کار بهتر است به متخصص مراجعه کنید.

نوشته شده در Tue 20 Oct 2009ساعت 0:27 AM توسط ملینا|

ریمل نقطه پایانی هر نوع آرایشی است و استفاده از آن ضروری است زیرا نه تنها مژه ها را بلند و حجیم می کند بلکه چهره ظاهری شما را به طور کلی دگرگون می سازد.
خودتان را با استفاده از 3 وسیله آرایشی که در زیر به شما معرفی می کنیم از دیگران متمایز کنید:
- ریمل
- خط چشم
- فر مژه
زمان استفاده از ریمل باید در جای خود به طور ساکن ایستاده و تکان نخورید. اگر قادر به آرایش چشم نیستید، باید در هنگام آرایش آینه ای را در نزدیکی صورت خود بگذارید و بعد آرنجتان را بر روی سطح میز قرار دهید تا از هر گونه تکان و جنبش احتمالی پیشگیری شود. این کار در هنگام استفاده از ریمل و خط چشم کمک زیادی به شما خواهد کرد.
اگر می خواهید میک آپ شما کمی شیک تر و زیباتر شود، می توانید از خط چشم های مایع و یا مدادی استفاده کنید.
رنگ های متفاوت خط چشم در بازار وجود دارد که باعث افزایش زیبایی چشم ها میشود. استفاده از رگه های طلایی و سبز باعث می شود تا چشمان شما نافذ تر جلوه کنند.
اما اگر باز هم به این ها راضی نشدید و خواستید چشمان خود را به زیباترین حالت ممکن درآورید، می توانید از فر مژه استفاده کنید. با فر کردن مژه ها چهره شما بازتر شده و قیافه کاملا هشیاری پیدا می کنید.
توجه داشته باشید که باید از فرمژه پیش ریمل استفاده نمود و همچنین هیچ گاه نباید مژه های پلک پایین خود را فر دهید.
زیرا بسیار حساس هستند و احتمال ریزش آنها خیلی زیاد است.
طرز استفاده:
سعی کنید هیچ گاه در ماشین و یا اتوبوس آرایش نکنید. اگر فرچه ریمل ناخودآگاه به داخل چشم شما فرو برود ممکن است آسیب های جبران ناپذیری به قرنیه چشم وارد شود.
ریمل از موادی درست می شود که به راحتی به باکتری و انگل آلوده می شود و قطعا هیچ کدام از ما پذیرای چنین مهمان های ناخوانده ای در چشمان خود نیستیم. اجازه ندهید تا کسی از وسایل آرایش مربوط به چشمان شما استفاده کند زیرا به عنوان مثال هیچ گاه نمی توانید فرچه ریملی را که شخص دیگری از آن استفاده کرده را بشویید و تمیز کنید.
خوب است تا ریمل خود را 4 ماه پس از باز شدن به دور بیندازید. اگر متوجه شدید که ریمل در حال خشک شدن است و یا حجم ان بیش از اندازه سنگین شده باز هم نباید از ان استفاده کنید.
می توانید برای مدتی از مارک های مورد علاقه خود استفاده کنید، اما برای تغییر ذائقه هم که شده سعی کنید هر چند وقت یکبار آنها را عوض کنید تا از مزایای نمونه های جدید نیز بهرمند شوید. خوش باشید و از چهره زیبای خود لذت ببرید.

نوشته شده در Tue 20 Oct 2009ساعت 0:25 AM توسط ملینا|

مشکلات مربوط به موهایتان را برطرف کنید. مو همیشه یکی از جنبه های اصلی زیبایی به حساب می آمده است. برای زیباتر نشان دادن چهره تان، باید مدل مویی را انتخاب کنید که کاملاً برانده فرم صورتتان باشد.

برای این منظور می توانید به سالن های زیبایی مراجعه کرده و از متخصصین زیبایی کمک بگیرید. مطمئناً یکی از مدل های مو هست که بیشتر از بقیه مدل ها به شما می آید، باید همان مدل را پیدا کنید.

برای تنوع بیشتر می توانید موهایتان را رنگ کنید، البته رنگی که با رنگ چهره تان نیز متناسب باشد. استفاده از متخصص در این زمینه شما را مطمئن خواهد ساخت که موهایتان خراب نخواهد شد.

علاوه بر مدل و رنگ مو، می توانید با تغییر محصولات بهداشتی موی خود مثل شامپو، حالت دهنده و ژل، سلامت موهایتان را نیز افزایش دهید.


نحوه آرایشتان را تغییر دهید. این مسئله دیگر به همه ثابت شده است که آرایش تاثیر واقعاً شگرفی می تواند بر زیبایی افراد داشته باشد. دانستن نحوه صحیح انجام خط چشم، سایه چشم، خط لب، رژ لب، رژ گونه و کرم پودر می تواند به شما کمک کند تا زیبایی های چهره تان را نمایان تر سازید. در این قسمت به برخی از مهم ترین نکات آرایش صورت اشاره می کنیم:

- زیرسازی صحیح و مناسب باعث می شود آرایش بهتر و زیباتر روی صورتتان بنشیند. استفاده صحیح از کرم و پودر و پنکک و استفاده از مرطوب کننده قبل از آنها به شما در این زمینه کمک خواهد کرد.

- از رنگ های مناسب استفاده کنید. در این زمینه می توانید از رنگ موهایتان الهام بگیرید. متخصصین آرایش اعتقاد دارند که رنگ های کرم و خاکستری برای افراد بلوند و قهوه ای و شکلاتی برای افراد سبزه با موهای مشکی و خرمایی و رنگ های مسی، هلویی و قرمز هم برای آنها که موهای قرمز و شرابی دارند بسیار مناسب است.

- تکنیک های مختلف آرایش چشم را یاد بگیرید. از آنجا که چشم ها مهمترین مرکز زیبایی در صورت هستند، باید به طور صحیح آرایش شوند تا تاثیر بیشتری روی مخاطب بگذارند. یکی از روش های سایه زدن، کشیدن یک رنگ سایه روی پلک و بعد ادغام آن با رنگی دیگر است.

آندسته از افراد که چشمانی گود دارند، بهتر است از سایه های تیره تر استفاده کنند. آنها که چشمانی تنگ دارند، بهتر است خط چشم را کاملاً بیرون از لبه چشم کشیده و در گوشه های چشم آن را کمی پهن تر کنند. اگر چشمانی باز و درشت دارید، بهتر است خط چشم را داخل لبه چشم بکشید تا بزرگی چشم ها کمتر مشخص شود. برای چشم های ریز بهتر است از رنگ های کمرنگتر و برای چشم های درشت از رنگ های گرم تر استفاده شود.

پوست که بزرگتری اندام بدن است، در زیبایی ما از اهمیت فوق العاده ای برخوردار است. داشتن پوستی سالم و جوان باید در مرحله اول هدف شما قرار گیرد. در این قسمت به بعضی از نکات بهداشتی پوست اشاره می کنیم:

- برای دور ماندن از اشعه های زیان بخش خورشید، از ضد آفتاب استفاده کنید.


- تا حد ممکن از کشیدن سیگار خودداری کنید.

- تغذیه و خواب کافی و مناسب داشته باشید.

- بر خود استرس وارد نکنید.

- از محصولات آرایشی معتبر و باکیفیت استفاده کنید.

- بدون شستن دست ها، به پوست صورتتان دست نزنید.

- بطور مداوم ورزش کنید.

- برای مدت طولانی آرایش را روی صورتتان نگاه ندارید و پس از اتمام کار صورتتان را شستشو دهید.

نظافت صحیح. به نظافت و سلامت ناخن های دست و پا و همچنین دندان ها توجه داشته باشید.

از مد روز تا جایی پیروی کنید که متناسب شما باشد. استفاده از آخرین مُدهای روز به شما برای انتخاب لباس کمک کرده و باعث می شود راحت تر بتوانید آنچه مطابق خواسته و شخصیتتان است را پیدا کنید

نوشته شده در Tue 20 Oct 2009ساعت 0:22 AM توسط ملینا|

این روزها مردم برای اینکه زیباتر به نظر برسند، اقدام به استفاده از محصولات آرایشی می کنند که ممکن است باعث خراب شدن پوستشان و تاثیر گذاشتن روی سلامتی جسمیشان شود. در این مقاله قصد داریم نکات آرایشی را برای شما عنوان کنیم که بدون هیچگونه ضرری، همان زیبایی را به شما خواهد بخشید که همیشه آرزو داشتید.
نکات آرایشی برای بالا بردن اعتماد بنفس
۱. مشکلات مربوط به موهایتان را برطرف کنید. مو همیشه یکی از جنبه های اصلی زیبایی به حساب می آمده است. برای زیباتر نشان دادن چهره تان، باید مدل مویی را انتخاب کنید که کاملاً برانده فرم صورتتان باشد.

برای این منظور می توانید به سالن های زیبایی مراجعه کرده و از متخصصین زیبایی کمک بگیرید. مطمئناً یکی از مدل های مو هست که بیشتر از بقیه مدل ها به شما می آید، باید همان مدل را پیدا کنید.

برای تنوع بیشتر می توانید موهایتان را رنگ کنید، البته رنگی که با رنگ چهره تان نیز متناسب باشد. استفاده از متخصص در این زمینه شما را مطمئن خواهد ساخت که موهایتان خراب نخواهد شد.

علاوه بر مدل و رنگ مو، می توانید با تغییر محصولات بهداشتی موی خود مثل شامپو، حالت دهنده و ژل، سلامت موهایتان را نیز افزایش دهید.

۲/ نحوه آرایشتان را تغییر دهید. این مسئله دیگر به همه ثابت شده است که آرایش تاثیر واقعاً شگرفی می تواند بر زیبایی افراد داشته باشد. دانستن نحوه صحیح انجام خط چشم، سایه چشم، خط لب، رژ لب، رژ گونه و کرم پودر می تواند به شما کمک کند تا زیبایی های چهره تان را نمایان تر سازید. در این قسمت به برخی از مهم ترین نکات آرایش صورت اشاره می کنیم:

- زیرسازی صحیح و مناسب باعث می شود آرایش بهتر و زیباتر روی صورتتان بنشیند. استفاده صحیح از کرم و پودر و پنکک و استفاده از مرطوب کننده قبل از آنها به شما در این زمینه کمک خواهد کرد.

- از رنگ های مناسب استفاده کنید. در این زمینه می توانید از رنگ موهایتان الهام بگیرید. متخصصین آرایش اعتقاد دارند که رنگ های کرم و خاکستری برای افراد بلوند و قهوه ای و شکلاتی برای افراد سبزه با موهای مشکی و خرمایی و رنگ های مسی، هلویی و قرمز هم برای آنها که موهای قرمز و شرابی دارند بسیار مناسب است.

- تکنیک های مختلف آرایش چشم را یاد بگیرید. از آنجا که چشم ها مهمترین مرکز زیبایی در صورت هستند، باید به طور صحیح آرایش شوند تا تاثیر بیشتری روی مخاطب بگذارند. یکی از روش های سایه زدن، کشیدن یک رنگ سایه روی پلک و بعد ادغام آن با رنگی دیگر است.

آندسته از افراد که چشمانی گود دارند، بهتر است از سایه های تیره تر استفاده کنند. آنها که چشمانی تنگ دارند، بهتر است خط چشم را کاملاً بیرون از لبه چشم کشیده و در گوشه های چشم آن را کمی پهن تر کنند. اگر چشمانی باز و درشت دارید، بهتر است خط چشم را داخل لبه چشم بکشید تا بزرگی چشم ها کمتر مشخص شود. برای چشم های ریز بهتر است از رنگ های کمرنگتر و برای چشم های درشت از رنگ های گرم تر استفاده شود.

۳. پوست که بزرگتری اندام بدن است، در زیبایی ما از اهمیت فوق العاده ای برخوردار است. داشتن پوستی سالم و جوان باید در مرحله اول هدف شما قرار گیرد. در این قسمت به بعضی از نکات بهداشتی پوست اشاره می کنیم:

- برای دور ماندن از اشعه های زیان بخش خورشید، از ضد آفتاب استفاده کنید.


- تا حد ممکن از کشیدن سیگار خودداری کنید.

- تغذیه و خواب کافی و مناسب داشته باشید.

- بر خود استرس وارد نکنید.

- از محصولات آرایشی معتبر و باکیفیت استفاده کنید.

- بدون شستن دست ها، به پوست صورتتان دست نزنید.

- بطور مداوم ورزش کنید.

- برای مدت طولانی آرایش را روی صورتتان نگاه ندارید و پس از اتمام کار صورتتان را شستشو دهید.

۴/ نظافت صحیح. به نظافت و سلامت ناخن های دست و پا و همچنین دندان ها توجه داشته باشید.

از مد روز تا جایی پیروی کنید که متناسب شما باشد. استفاده از آخرین مُدهای روز به شما برای انتخاب لباس کمک کرده و باعث می شود راحت تر بتوانید آنچه مطابق خواسته و شخصیتتان است را پیدا کنید.

نوشته شده در Tue 20 Oct 2009ساعت 0:22 AM توسط ملینا|

زدن رژلب زیاد و پررنگ باعث بزرگتر جلوه کردن لبهایتان نمی شود، بلکه چهره را مثل صورت یک دلقک مسخره خواهد کرد. چطور باید از این کار جلوگیری کنید؟ همه چیز بستگی به رنگ رژلب و برق لبتان دارد. با یک رنگ ملایم مثل صورتی شروع کنید. بعد به دنبال خط لبی مناسب با آن و سه درجه پررنگ تر از رنگ اصلی لبتان باشد. و دقیقاً دور لبتان بکشی و نه حتی یک میلیمتر بالاتر از آن. بعد می توانید روی کار برق لب بزنید. برق لب باعث می شود که رژلبتان جلوه ای زیباتر داشته و لب هایتان را سه بعدی نشان خواهد داد

نوشته شده در Tue 20 Oct 2009ساعت 0:20 AM توسط ملینا|

هويج: هويج سرشار از ويتامين A است و به عنوان يكي از مهمترين اجزاي توليد كرم و ماسك صورت مورد استفاده قرار مي گيرد. كمي شير يا خامه به آب هويج اضافه كنيد و قبل از حمام آن را روي پوستتان بماليد. هويج را به صورت خمير درآوريد و كمي شير به آن اضافه كنيد. اين خمير در زدودن تورم اطراف چشم ها بسيار مؤثر عمل مي كند.
نوشته شده در Tue 20 Oct 2009ساعت 0:18 AM توسط ملینا|

كرچك: كرچك گياهي است كه استفاده خارجي از روغن آن بسيار مفيد است. كمي روغن كرچك به سرتان بماليد. يك حوله بزرگ را در آب داغ فرو بريد و آب آن را كامل بگيريد. سپس حوله را چند دقيقه دور سرتان بپيچيد. اين عمل سبب مي شود كه روغن كرچك بهتر و سريع تر در عمق پوست سر شما نفوذ كند. از روغن كرچك براي تيره نمودن و ضخيم تر كردن مژه ها نيز استفاده مي شود

نوشته شده در Tue 20 Oct 2009ساعت 0:15 AM توسط ملینا|

يك سال، آرايش ملايم و صرفا برنزه شدن مد مي‌شود و يك سال، استفاده از رنگ‌هاي تند عروسكي و باز هم سال ديگر، مد ديگر. در بحث آرايش و زيبايي، پيروي از مد گاهي بسيار گران تمام مي‌شود. نه فقط گران براي جيبمان، كه حتي گران براي جانمان. رواج سرطان پوست در ميان خانم‌هاي جواني كه براي برنزه شدن به سولاريوم متوسل شده بودند، يكي از هزينه‌هاي پيروي از مد طي سال‌هاي اخير بوده است. استفاده صحيح از محصولات آرايشي، استفاده‌اي است كه به زيبايي طبيعي‌تان لطمه وارد نكند.

استفاده از لوازم آرايشي تقلبي باعث بروز حساسيت‌هاي پوستي مي‌شود كه معمولا به صورت خارش، كهير و آكنه بر روي صورت تظاهر مي‌كند. تشخيص لوازم آرايشي تقلبي از غيرتقلبي، گاهي آنقدر دشوار است كه حتي كارشناسان و متخصصان لوازم آرايش هم قادر به درك آن نيستند. با اين حساب، بهترين و مطمئن‌ترين راه براي خريد لوازم آرايش اين است كه از نمايندگي‌هاي مجاز شركت‌ها خريداري كنيد تا از سلامت آن مطمئن باشيد.
افراط در استفاده از لوازم آرايشي منجر به لطمه خورد ن زيبايي و سلامت پوست، چشم و لب مي‌شود.

مثلا استفاده زياد از ريمل در طولاني مدت باعث ريزش مژه شده و افراط در مصرف روژ لب باعث نازك شدن و ترك خوردن پوست لب مي‌شود. مصرف افراطي كرم‌پودرها نيز به مرور زمان باعث بسته‌شدن منافذ پوست شده و در نهايت منجر به ايجاد جوش‌ها و آكنه‌هاي پوستي مي‌شود.
آرايش چهره تنها براي رنگ بخشيدن به چهره و جلوه دادن به اجزاي صورت نيست. گاهي محصولات آرايشي داراي موادي هستند كه باعث رفع چروك‌هاي سطحي پوست مي‌شود. مثلا موادي مانند عصاره چاي ‌سبز و جين‌سينگ كه خاصيت ضد راديكال آزاد دارند و در عين حال باعث آراستگي بيشتر مي‌شوند، قادرند كمبودهاي پوست را جبران كنند.


بهتر است آرايش چهره‌تان را با متغيرهايي نظير فصل، سال، نوع مراسمي كه در آن شركت مي‌كنيد، سن خودتان و متغيرهايي از اين قبيل، متناسب كنيد. مثلا در فصل زمستان، استفاده از سايه‌هايي به رنگ سبز و آبي و زرشكي مناسب‌تر است و همراه با اين سايه‌ها، اگر از روژ لب‌هاي همرنگ لب و متمايل به نارنجي استفاده كنيد، هماهنگي بيشتري به وجود مي‌آيد.
بعضي خانم‌ها از بزرگ بودن لب‌هايشان گله دارند و بعضي‌ها دقيقا برعكس. استفاده از روژ لب‌هاي تيره و مات، لب را كوچك‌تر از حد معمول نمايان مي‌كند و استفاده از روژ لب‌هاي براق و اكليلي، دقيقا برعكس.

به همين ترتيب، سايه‌هاي تيره و براق قادرند چشم‌ها را كوچك‌تر از حد معمول نمايان ‌كنند و سايه‌هاي روشن و مات، دقيقا برعكس.
آرايش را مي‌شود – و بهتر است كه – با نوع پوششتان هماهنگ كنيد. اگر رنگ غالب لباستان را به مقدار كمي در سايه‌تان استفاده كنيد، هماهنگي خوبي به وجود خواهيد آورد.
در بيشتر لوازم آرايشي مخصوص سنين بالا از موادي مثل عصاره چاي سفيد استفاده مي‌شود. چاي سفيد كه در گذشته مورد مصرف زياد امپراتوري چين بوده، خواص آنتي‌اكسيدان دارد و مانع تاثير راديكال‌هاي آزاد بر روي پوست مي‌شود و به اين ترتيب از ظهور علايم پيري در پوست جلوگيري مي‌كند.

براي تامين زيبايي و در عين حال، براي حفظ رنگ طبيعي چهره‌تان بهتر است تنها از محصولات تقويتي و محافظ در برابر نور خورشيد و آلودگي‌هاي هوا استفاده كنيد.
اين محصولات علاوه بر اينكه فاقد رنگ‌هاي شيميايي‌اند، داراي ويتامين هايي هستند كه باعث رشد مو و شفاف شدن پوست مي‌شود. از اين نوع محصولات مي‌توان محلول‌هاي تقويت كننده مژه را مثال زد كه موجب تغذيه و تقويت سلول‌هاي مژه‌ساز شده و براي تقويت ابرو نيز موثر است.

نوشته شده در Tue 20 Oct 2009ساعت 0:15 AM توسط ملینا|

چه نوع آرايشی به شما می آيد؟

بخشي از تفريح آرايش کردن مخلوط و آراستن رنگ ها و سايه هاي مختلف براي صورت هاي متفاوت مي باشد . ولي اين مسئله اهميت دارد که وقتي شما رنگي را انتخاب مي کنيد اين رنگ بايد به نوع پوست و رنگ پوست شما و همچنين رنگ چشمان شما بيايد. اگر شما پوستي تيره داريد رنگ سرخ را با پوست خود ترکيب نکنيد و اگر پوستي رنگ پريده و زرد داريد سايه هاي تيره هيچ جذابيتي براي شما ايجاد نخواهند کرد. پس واقعگرا باشيد و قبول کنيد که بعضي از رنگ ها در بسته بندي هاي خود زيباتر هستند تا اينکه بر روي صورت شما باشند.

نوشته شده در Tue 20 Oct 2009ساعت 0:13 AM توسط ملینا|


آخرين مطالب
» آیا استفاده از رنگ مو باعث ریزش مو می‌ شود ؟
» آموزش بستن مدل مو بصورت تصویری
» 10 راه کاهش چین‌ و چروک صورت !+ عکس
» نکات ضروری درباره اسپری و حالت دهنده‌های مو
» چگونه پوست‌ تیره را روشن تر کنیم؟
» روش های درمان موخوره در موهای بلند !
» لکه های صورت یا ملاسما(لک صورت)
» راهنمای اصلاح صورت برای مردان
» تصاویری از جدید ترین مدل ابرو
» رفع اشکالات چهره با گریم صورت!
Design By : Pars Skin